Storbritannia.gif Tyskland.gif Frankrike.gif Sverige.gif Danmark.gif Finland.gif Spania.gif

SEILmagasinet

Adresse:
Leangbukta 40
1392 Vettre
Tlf: 66 76 49 50
Epost: post@seilmagasinet.no

Bestill abonnement

Sidene er utviklet av
07 Web AS
Siste kommentarer
Flott initiativ [03.02.2012]
ny versjon av platu 25 [31.01.2012]
Tingreferater [25.01.2012]
GB or England? [23.01.2012]
lite spennende.. [21.01.2012]
Gjesp! [20.01.2012]
Enkelt regnestykke [20.01.2012]
Flere kurs i vente [19.01.2012]
Økonomi.. [19.01.2012]
Økonomiske problemer [19.01.2012]
Shorthanded ranking
Lik 1 Simen Løvgren
Lik 2 Lars Petter Karlsen
Lik 3 Karl Otto Book
Lik 4 Tor Hove
Lik 5 Arild Schei
Lik 6 Per Ottar Skaaret
Opp 7 Rune Aasberg
Ned 8 Pål Terje Christensen
Opp 9 Jørund Fjøsne
Ned 10 Fredrik Brandt-Rasmussen
Siste blogginnlegg
Marthe Enger Eide: 2012!
[02 Jan 2012]
Galeb: GODT NYTT ÅR
[31 Dec 2011]
GIVERGLEDE: De 200 seilerne som stiller til start i årets Seilmakeren Doublehanded får ikke bare en intensiv og vakker regatta, men de bidrar også til at gatebarna i Brasil får et bedre liv.
GIVERGLEDE: De 200 seilerne som stiller til start i årets Seilmakeren Doublehanded får ikke bare en intensiv og vakker regatta, men de bidrar også til at gatebarna i Brasil får et bedre liv.
Seilmakeren Doublehanded

Seilere støtter gatebarna i Brasil

Askøy Seilforening og Seilmakeren Doublehanded har inngått et samarbeid med den veldedige organisasjonen Children at Risk Foundation - CARF. Alle seilerne i regattaen gir dermed sitt bidrag til at gatebarna i Brasil får et bedre liv.

Jon Amtrup - 14.02.2008, 10:46

Starten på Seilmakeren Doublehanded begynner å nærme seg og denne uken er det flere av seilerne på Vestlandet som tar turen til båtmessen Dra til Sjøs i Bergen for å supplere utstyr og treffe andre seilere. Askøy Seilforening har i år sørget for at årets vakreste regattaopplevelse på Vestlandet har fått en ny dimensjon.

- Seilmakeren Doublehanded har et stort nedslagsfelt både blant seilere over hele landet og i medier. Askøy Seilforening syns at vi skal bidra med litt mer enn bare gode seilopplevelser for våre egne, og derfor har vi startet et samarbeid med Children at Risk Foundation, forteller Helge Ivarsøy, initiativtaker og sentral i Seilmakeren Doublehanded.

FOTFESTE. Children at Risk Foundation, CARF, har et solid fotfeste i Bergen og fotball klubben Brann er en av de mange støttespillerne.

- Det er stort for oss å få støttespillere som Askøy Seilforening og Seilmakeren Doublehanded. Dette vil gjøre at vi når ut til helt nye grupper mennesker med informasjon og som kan støtte arbeidet vi gjør for barn, forteller Sigve Fjeldtvedt, daglig leder og eneste ansatte i organisasjonen i Norge.

CARF er en bistandsorganisasjon som har valgt gatebarnproblematikk som arbeidsområde. Gatebarnproblemet er et globalt problem, særlig knyttet til storbyer i Sør, men problemet har også sine paralleller til storbyer i Nord, der det i visse områder er et økende problem. Du kan lese mer om dem her.

FRIVILLIG. Organisasjonen ble grunnlagt av den innflyttede briten Gregory John Smith i 1992. Han kom til Norge i 1971 og 21 år senere tok han en dramatisk avgjørelse og solgte hus og inn bo for å hjelpe barn i en annen del av verden. Han endte opp i Brasils største by, São Paulo og her driver han på fremdeles. I dag er arbeidet konsentrert omkring KolibriRedet, et unikt senter i slummen i São Paulo, der over 600 barn og unge er involvert i prosjektet.

CARF er en liten organisasjon som baserer seg på frivillig innsats og at mest mulig av pengene som kommer inn skal gå rett til arbeidet med gatebarn og barn i faresonen.

INSPIRASJON. Samarbeidet innebærer at CARF både får økonomisk støtte til sitt Kolibri prosjekt i São Paulo og oppmerksomhet i forbindelse med Seilmakeren Doublehanded. Ivarsøy har hentet inspirasjon fra andre internasjonale regattaer.

- Det er flere regattaer rundt om i verden som bidrar til at andre får det bedre, enten det er å hjelpe barn, støtte kreftforskning eller andre gode tiltak. Vi ønsker å formidle noe mer enn det rent sportslige gjennom dette tiltaket, sier Ivarsøy.

 


 

Alt innhold på www.seilmagasinet.no er opphavsrettslig beskyttet – © SEILmagasinet. 
SEILmagasinet arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk.
SEILmagasinet har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til.

Kommentarer til artikkelen:

Det er 2 kommentarer registrert.
Tittel: Navn: Tid:
Fantastisk bra! Simen 15.02.08 07:16
Et gledelig tiltak! Gregory J. Smith 12.03.08 01:41

Ny kommentar:

Ditt navn:
Tittel til kommentar:
Kommentar:

Vis respekt for andre lesere og omtalte personer.
Kommentaren kan være inntil 7000 tegn.

Visuell bekreftelseskode:
Tast inn tegnene du
ser her i feltet under.
» Les reglene i sin helhet og hvordan vi håndterer overvåkningen.
Jeg har lest og akseptert seilmagasinet.nos regler for kommentarer.

Legg til!

Siste fra SEILtube
Mini i Skude-seilasen 2011
Se videoen her
Færder`n 2011
Se videoen her
HH Skagen Race 2011
Se videoen her
F18 Speedjunkies
Se videoen her
11 500 besøkte Båter i sjøen

– Bortsett fra med været, er vi rimelig godt fornøyd med Båter i sjøen. Vi skulle selvfølgelig gjerne hatt flere besøkende, men i dagens marked og med så mye øs pøs synes vi at ca 11.150 er bra.  Det er også mange som melder om at det, tatt markedet i betraktning, var god kvalitet på de besøkende, sier Erlend Prytz i Båter i sjøen.

07.09.2011 09:10:22
Forsvunnet jernstake erstattet

– Jernstaken ved Kråkholmflua som ble borte i vinter, er nå erstattet med en ny, forteller Jon Brambani i Bærum Seilforening, som roser Kystverkets raske reaksjon med å få på plass en ny stake.

10.06.2011 15:28:47
Frivillighet for 875 000 kroner

Ran Seilforenings 396 medlemmer bød i 2010 på en frivillig innsats for sin forening til en verdi av 875 000 kroner. Dette går det frem av et frivillighetsregnskap foreningen har satt opp. 3500 timer har medlemmene stilt opp med, og med en timepris på kr 250 kommer man frem til dette beløpet. 16. februar har foreningen årsmøte.

14.02.2011 08:20:40
676 medlemmer i Moss Seilforening

Moss Seilforening avholder sitt årsmøte 16. februar, og i årsberetningen går det frem at foreningen har 676 medlemmer og god økonomi. I 2010 feiret foreningen sitt 50 års jubileum.

14.02.2011 08:16:54
Egil Magne Haugstad ny leder i Asker Seilforening

Etter fire år i førersetet må Siri Gjerdrum – Frk. Formann – gi seg som leder av Asker Seilforening. Lovene tillater ikke at en leder sitter lenger enn i fire år. Til ny leder har valgkomiteen innstilt Egil Magne Haugstad. Foreningen avholder sitt årsmøte 15. februar. Asker Seilforening har 1095 medlemmer. Det er en økning på 8 fra 2009.

14.02.2011 08:05:16
Solid medlemsvekst i Bundefjorden

I Bundefjorden Seilforening har medlemstallet økt med 19% fra 2009 til 2010. Nå teller foreningen 585 medlemmer mot 490 i 2009. Det er en tilvekst på 95 nye medlemmer! Foreningen har sitt årsmøte 15. februar.

14.02.2011 08:02:21
Opptur for Düsseldorf-utstillingen

Da Düsseldforf-utstillingen stengte dørene, hadde 250 000 mennesker fra 60 land vært innenfor i utstillingshallene. Det er 10 300 flere enn i 2010. Også antall utstillere økte. I 2010 vra det 1568 utstillere. I 2011 var det 1571.

08.02.2011 09:03:53
Lønnsomt stop over-besøk

Mer en 105 000 mennesker besøkte Cork og Kinsale i Irland da Clipper Race – en regatta rundt jorden i identiske båter – hadde stop over-havn der i juli 2010. Beregninger viser at dette tilførte den lokale økonomien 5,6 millioner euro.

Byen hadde selv med en båt i racet, og gjennom at regattaens nettsted er blitt fulgt av ca. 104 millioner mennesker, har man beregnet at oppmerksomheten båten – og derigjennom byen Cork – har fått i media, har en markedsverdi på ca. 26,5 millioner euro.

Når får vi en båt som heter Oslo, Bergen, Stavanger, Trondheim eller noe annet? Neste race går i 2011/12.

08.02.2011 08:56:13
Rundt Karibia på vinterstid

Hvem kunne ikke ha tenkt seg å være med i RORC Caribbean 600 – en regatta som starter 21. februar 2011? 600 n mil rundt i Karibia... Regattaen starter i Antigua – og flåten går i mål der.

08.02.2011 08:45:43
Ny president i Class 40-forbundet

Francois Angoulvant er valgt til ny president i den internasjonale Class 40-forbundet etter Jacques Fournier, som har sittt i setet i 4 år. Den nye presidenten uttaler tre målsettinger:

1) Utvide kommunikasjonsaspektet rundt Class 40 slik at klassen skal bli attraktiv for sponsorer.

2) Sette opp en regattaplan som appellerer til alle Class 40-seilere.

3) Sikre at klassereglene er stabile, samtidig som de ivaretar en utvikling av klassen. Utfordringen er å finne en balanse mellom de forskjellige båtene og medlemmenes ulike ambisjoner.

08.02.2011 08:41:33
Match Racing i Bavaria 40S

I mars vil flåten av Bavaria 40S – den regatta optimerte utgaven av Bavaria Cruiser 4 – være plass i Tyskland hos Match Race Germany. 24.–29. mai samles verdens match-elite på Lake Constance for å unnaseile en runde i World Match Racing Tour. Syv båter vil være i aksjon.

08.02.2011 08:34:37
America’s Cup-datoer i 2013 fastlagt

Skulle du bedrive langtidsplanlegging og har lyst til å oppleve America’s Cup i San Fransisco i 2013 og de nye, spektakulære katamaranene, kan du notere deg følgende datoer:

Louis Vuitton Cup: 13. juli–1. september 2013

America’s Cup: 7. –22. september 2013.

26.01.2011 11:31:02
America’s Cup til San Fransisco

Rett før nyttår ble det klart at San Francisco blir vertsby for America's Cup i 2013. Regattaen vil foregå mellom Golden Gate Bridge, Alcatraz og Coit Tower.

02.01.2011 18:46:21
SEILmagasinet på Twitter

Laster…


Følg seilmagasinet på Twitter.
Dagens SEILfoto
Morten Jensen
25.10.10
HØSTSTORMEN 2010. Årets siste regatta i Molde, i alt fra sprakende sol til illsvarte sluddbyger.
SEILfoto: Morten Jensen