
Ta båtførerbevis på sjøen
Fra 1. januar 2010 er båtførerbevis obligatorisk for båtførere som er født etter 1. januar 1980. Hvorfor ikke kombinere teorikurs med seilerpraksis i Kroatias flotte kystomgivelser?
Det er nødvendig med båtførerbevis for å føre fritidsbåter med lengde over 8 meter eller med motorkraft som er større enn 25 hestekrefter.
–Istedenfor å sitte i et klasserom og lære om navigasjon og sjømerker, kan du kombinere teori og praksis mens du loffer rundt mellom noen av verdens vakreste øyer i Adriaterhavet, foreslår Christine Tronstad i Inspiratour, som arrangerer seilferie med båtførerprøven i Kroatia.
Kursene arrangeres i slutten av april og i juli fra Split til Vis og Hvar. Formiddagene fylles med seiling og leksjoner på dekk. Om kvelden legger man til og spiser felles middag på en av de lokale tavernaene.
Kurslederne er autorisert av Sjøfartsdirektoratet. Kursene varer en uke og omfatter seiling og undervisning. I Kroatia avlegger du også eksamen, mens selve båtførerbeviset får du i posten når du kommer hjem.
For mer informasjon kan du besøke nettsidene til operatøren.
Alt innhold på www.seilmagasinet.no er opphavsrettslig beskyttet – © SEILmagasinet.
SEILmagasinet arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk.
SEILmagasinet har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til.
Kommentarer til artikkelen:
Ingen kommentarer er lagt til artikkelen!Bli den første til kommentere ved å fylle ut skjemaet under.
Ny kommentar:









1 Simen Løvgren
3 Tor Hove
5 Pål Terje Christensen









Tips en venn