Sirius rekorden skulle forbedres i dag, men slik gikk det ikke!

"Black Pearl" har ligget standby for å avvente et bra værbilde. I dag kl. 13 passerte de Færder med kurs for Skagen, for å slå gjeldende rekord som innehas av Rune Aasberg, med sin "Solo"

Del på:

Tips en venn

"Black Pearl" har ligget standby en stund for å finne et riktig værbilde. I dag lå det an til en absolutt rekordseilas på strekningen Færder til Skagen, med værmeldinger på opptil 30 knop fra nord.

"Sirius rekorden" er en rekordseilas for strekningen Færder - Skagen, valgfri retning, med en vandrepremie satt opp av firmaet Sirius. I November i fjor satte Rune Aasberg ny rekord på tiden 5 timer og 52 minutter. Denne ble da forbedret med 10 minutter, som båten "Ocean Tiger" med Kjell Inge Heiberg som skipper, besatt.

Men, det gikk ikke som forventet; På melding fra Sverre Ellingsen om bord i "Plack Pearl" var det noe galt med båten, de manglet 5 knops båtfart! Og da var det bare å snu.

Så det vare veldig synd, men vi regner med at de gjør et nytt forsøk.

 


 

Alt innhold på www.seilmagasinet.no er opphavsrettslig beskyttet – © SEILmagasinet. 
SEILmagasinet arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk.
SEILmagasinet har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til.

Kommentarer til artikkelen:

Ingen kommentarer er lagt til artikkelen!
Bli den første til kommentere ved å fylle ut skjemaet under.

Ny kommentar:

Ditt navn:
Tittel til kommentar:
Kommentar:

Vis respekt for andre lesere og omtalte personer.
Kommentaren kan være inntil 7000 tegn.

Visuell bekreftelseskode:
Tast inn tegnene du
ser her i feltet under.
» Les reglene i sin helhet og hvordan vi håndterer overvåkningen.
Jeg har lest og akseptert seilmagasinet.nos regler for kommentarer.

Legg til!

Sponsorer søkes!
Mediapartner