Stor-NM 2008
Brevik med vel blåst Stor-NM
Stor-NM ble avsluttet i helgen som var og Brevik Seilforening kan se tilbake på et vellykket arrangement. I likhet med et annet tidskonkurrerende mesterskap, De olympiske leker, var det lite vind som dominerte regattaen – med noen unntak.
– Vi er ganske enkelt ikke så lite fornøyd med dette arrrangementet, sier en tydlig stolt leder i Brevik Seilforening, Jan Ove Lorentzen, til SEILmagasinet.
– Selv om våre egne seilere ikke nådde helt opp, har dette vært et kjempearrangement og tilbakemeldingene har vært overstrømmende positive, fortsetter Lorentzen.
SKOLESTART. Lorentzen forteller videre at de hadde regnet med oppmøte av rundt 300 seilere, men på grunn av kollidering med skolestart endte talllet på ca. 250.
– På land ble alt veldig bra med kafé, storskjem fra OL, konsert på kvelden og stor slipp for uttak av båter. Vi hadde lånt et båtopplagområde som gjorde at vi kunne holde mesterskapet etter Norges Seilforbunds ønske om «compact games»
– På vannet var forholdene litt mer varierende, med litt lite vind, ispedd store skift og noe kastete forhold. Men solen var strålende tilstede hele tiden, fortsetter han.
Brevik Seilforening er en forening med rundt 600 medlemmer, men likevel hadde de trommet sammen 120 frivillige til mesterskapet.
– Dét er ikke så galt av en liten forening som Brevik Seilforening, avslutter lederen.
2.4mR NM:
1) Harald Rolfnes, Røyken SF
2) Jostein Stordahl, Sarpsborg SF
3) Ole Eide, KNS
4) Aleksander Wang-Hansen, KNS
Laser Radial Herrer klassemesterskap:
1) Mikkel Berger, Drøbaksund SF
2) Petter Mollerup, Asker SF
3) Magnus Borgersen, Sandefjord SF
4) Magnus Greve Lomsdalen, Drøbaksund SF
Laser Radial Damer NM:
1) Anette Melsom Myhre, Asker SF
2) Natcha Uthaug, Milde Båtlag
3) Kristine Dahl, Sandefjord SF
4) Vilde Larsen, Sandefjord SF
Laser Standard NM:
1) Mathias Mollat, Moss SF
2) Jo Anders Quamme, Sandefjord SF
3) Tim Sandberg, KNS
4) Anders Pedersen, Drøbaksund SF
Europajolle Damer NM:
1) Katrine Johansen, Svelvik SF
2) Maren Clausen, Nesodden SF
3) Tine Simensen Oldereid, Bærum SF
4) Ina Berentsen Kullmann, Bærum SF
Europajolle Herrer NM:
1) Håkon Vestby, Drøbak SF
2) Lars-Jørgen Berge Larssen, Horten SF
3) Maxime Brackman, Bergen SF
4) Kristian Hammarstrøm, Drøbak SF
Brett Bic Techno klassemesterskap:
1) Eirik Oxholm, Larvik SF
2) Marianne Berntsen, KNS
3) Erik Aanerud Omtvedt, KNS
Brett Raceboard klassemesterskap:
1) Vegard Johan Eimind, Arendal SF
2) Sebastian Wang-Hansen, Tønsberg SF
3) Jens Monn Hopstock, Arendal SF
Optimist jenter NM:
1) Line Flem Høst, KNS
2) Johanne Gurvin Skaaland, Bergen SF
3) Amalie Grytdal, Hjellestad SF
4) Amanda J. DiBiagi, Bundefjorden SF
Optimist gutter NM:
1) Harald Fæste, Drøbaksund SF
2) Herman Tomasgaard, Drøbaksund SF
3) Peder Møyner Lund, Vestfjordens SF
4) Gotfred Andenes, Hjellestad SF
Zoom8 jenter NM:
1) Eline Norum Snerlebakken, Moss SF
2) Ingrid Kvåle Nordaas, Hjellestad SF
3) Linn Emilie Schäffer, Drøbaksund SF
4) Helene Mjelde Gjerde, Hjellestad SF
Zoom8 gutter NM:
1) Mathias Kvitrud Haugstad, Asker SF
2) Jon Alexander Hvam, Oppegård SF
3) Tore L. Føyen, Stord SF
4) Jens Henrik Johnsen, Hjellestad SF
29er klassemesterskap:
1) Helene Næss/Ane Gundersen, KNS
2) Anders Hylen Klippenberg/Kristin Nyland, KNS
3) Mari Sveen/Tilla Thorleifsson, KNS/Soon
4) Karine Holden Feragen/Julie Granlund, Arendal/Kragerø