Gedigen jollemønstring i Lillesand
Hele 123 Optimitsjoller og 52 E-joller stilte på startlinjen i helgens Norges Cup regatta i Lillesand.
Seilerne hadde fine forhold i tildels frisk vind i kjølig vårvær og fikk gjennomført seks seilaser lørdag og søndag.
Resultater E-jolle gutter 15 båter
1 Martin Frigstad Pedersen Christiansand Seilforening 2.0 1.0 3.0 1.0 7.0 (21.0) 14.0
2 Jon Aksel Mortensen Arendals SF 1.0 5.0 1.0 3.0 (19.0) 14.0 24.0
3 Magnus Andersen NesodSF 6.0 8.0 (11.0) 8.0 4.0 4.0 30.0
4 Kristian Hammarstrøm Drøbaksund Seilforening 4.0 (53.0 OCS) 2.0 2.0 15.0 8.0 31.0
5 Oscar Widestam Brevik 8.0 2.0 5.0 7.0 (23.0) 20.0 42.0
E-jolle rekrutt gutter 21 båter
1 Nicholas Fadler Martinsen Soon Seilforening 7.0 3.0 7.0 6.0 2.0 (9.0) 25.0
2 Lars Johan Brodtkorb Horten 3.0 6.0 13.0 9.0 8.0 (23.0) 39.0
3 Gotfred Andenes Hjellestad Seilforening 11.0 18.0 9.0 13.0 (38.0) 19.0 70.0
4 Endre Nordstrand Bærum Seilforening 5.0 12.0 23.0 12.0 (31.0) 29.0 81.0
5 Håvard Katle Fjon Stavanger 26.0 (33.0) 18.0 20.0 24.0 10.0 98.0
E-jolle jenter 8 båter
1 Anette Kleppestø Svelvik 15.0 11.0 8.0 (53.0 DNF) 14.0 12.0 60.0
2 Ada Næsset Hovind Bærum Seilforening 17.0 9.0 15.0 11.0 18.0 (28.0) 70.0
3 Karianne Fonn Jårvik Bergens Seilforening 27.0 17.0 27.0 (53.0 DNF) 1.0 1.0 73.0
E-jolle rekrutt jenter
1 Karianne Hammarstrøm Drøbaksund Seilforening.no 30.0 31.0 35.0 (37.0) 5.0 2.0 103.0
2 Hanna Johansen Svelvik Seilforening (39.0) 36.0 21.0 22.0 9.0 18.0 106.0
3 Liv Rønholt Nilsen Christianssands 32.0 (41.0) 41.0 32.0 10.0 13.0 128.0
Optimist klasse A 110 båter
1 Håvard Aker Tønsberg 2.0 1.0 1.0 1.0 (21.0) 5.0
2 Marcus Salterød Jonas Tønsberg 1.0 3.0 2.0 (20.0) 7.0 13.0
3 Ulrik Backe Vestfjorden 3.0 5.0 (10.0) 5.0 1.0 14.0
4 Kristoffer Rosmo Bundefjorden (12.0) 2.0 5.0 2.0 8.0 17.0
5 Peder Møyner Lund Vestfjorden (8.0) 6.0 4.0 4.0 5.0 19.0
6 Ragna Agerup KNS 6.0 (18.0) 3.0 8.0 15.0 32.0
7 Amalie Pilgaard Stubdrup Egaa Seilklub 7.0 11.0 6.0 12.0 (111.0 DNC) 36.0
8 Martin Halseide Asker Seilforening (27.0) 15.0 14.0 3.0 6.0 38.0
9 Celine Therese Herud Moss Seilforening 4.0 14.0 9.0 18.0 (20.0) 45.0
Optmist kl B 13 båter
1 Mats Skjønhaug Bundefjorden 1.0 1.0 2.0 2.0 (5.0) 6.0
2 Pelle G. Lund Stavanger 2.0 2.0 1.0 1.0 (7.0) 6.0
3 Halvor Fladsrud Bø Bundefjorden 4.0 4.0 5.0 (7.0) 3.0 23.0 16.0