De norske representasjonsseilerne i Optimistjolle klare
Etter helgens Norges Cup regatta i Horten har Norsk Optimistjolleklubb tatt ut lagene til årets Nordiske, Europa- og verdensmesterskap.
VM
Marcus Salterød Jonas, Horten Seilforening
Håvard Aker, Tønsberg Seilforening
Ulrik Backe, Vestfjordens Seilforening
Kristoffer Rosmo, Bundefjorden Seilforening
Ragna Agerup, KNS.
IODA World Championship arrangeres av the Malysian Yachting Association fra 28. desember 2010 til 8. januar 2011
EM
Peder Møyner Lund, Vestfjordens Seilforening
Celine Therese Herud, Moss Seilforening
Henrik Andersen, Nesodden Seilforening
Martin Halseide, Asker Seilforening
Julie Sydow Mo, Svelvik Seilforening
Einar S. Wahl, Vestfjordens Seilforening
Juni Bjørneset, Soon Seilforening.
IODA European Championship arrangeres av Yacht Club Kamien Pomorski fra 3. til 9. juli
JNoM
Andreas Petersen, Moss Seilforening
Katarina Cezilie Broch, Bundefjorden Seilforening
Anniken Bjørnstad, Asker Seilforening
Amalie Hjellestad Hella, Hjellestad Seilforening
Maia Agerup. KNS
Knut Reidulff, Asker Seilforening
Martin Aamodt, Vestfjordens Seilforening
Eric Collett, Asker Seilforening
Mads Severin Hassum-Olsen, Moss Seilforening
Olav Gran Lunder, Tønsberg Seilforening
Marie Melby, Arendals Seilforening
Alexander Dahl Høgheim, Ran Seilforening
Celine Clausen, Hjellestad Seilforening
Martine Wroll Evensen, Tønsberg Seilforening
Torstein Langan, Asker Seilforening
Amund Tenstad, Horten Seilforening
Henning Ødeby Karlsen, Nesodden Seilforening
Andreas Erik Karlsen, Horten Seilforening
Anne Sophie Tjøm, KNS
Kristoffer Comiskey, Olsen KNS
Eline Flotoft Elnan, Asker Seilforening
Kai Arne Schröder Myklebust, Bærum Seilforening
Nikolai Bakker, Stavanger Seilforening
Ole Weierholt, Arendals Seilforening
Sander Ø Raggan, Bærum Seilforening
Vår Osborg, Nesodden Seilforening
Knut Halvor Rismyhr, Lillesand Seilforening
Marius Hamre Nordrik, Bergens Seilforening
Arthur Visedo Eriksen, Drøbaksund Seilforening
Simen Duus Carlsen, Arendals Seilforening
Pernille Granlund, Kragerø Seilforening
Edward Vedeler Jensen, Moss Seilforening
Hermann Collett, Asker Seilforening
Astrid Gran Lunder, Tønsberg Seilforening
Kristine Gustavsen, Arendals seilforening
Kornelia Haddal Sivertsgård, Nesodden Seilforening
Karoline Folgerø Dale, Stord Seilforening
Ida Kristine Stakston, Sandefjord Seilforening
Kristine Biering Mohr, KNS
Sunniva Hillesøy, Bærum Seilforening
Ingeborg Tryti, KNS
Elise Christophersen, KNS.
Junior Nordisk mesterskap (JNoM) i Helsinki arrangeres fra 20. til 25. juli 2010.