Søk i arkivet

Mange brutt i frisk Skagerakseilas

Motvind og grov sjø gjorde at mange brøt HH-Skagen Race før overfarten fra Brofjorden. Kampen om line honours ble som vanlig utspilt mellom «Camilla» og «Wolfpack» ex «Fram XVI».

Det  ble til slutt Thomas Nilsson og mannskapet på den tidligere «Fram XVI», nå «Wolfpack» som fikk seilersskuddet i Skagen, kl 0928 idag morges, vel to minutter foran Ole Martin Vordahls «Camilla» med Dag Usterud til rors. På konnigert tid var det ingen målestokk for disse båtene etterson de seiler i hve sin klasse, «Camilla» i LYS der båten foreløpig ligger på 3. plass bak «More Chaos» Rune Sundvalls Swan 56R og Eivind Astrups J/133 «Flirt».

«Wolfpack» ligger an til å ta en klar seier i ORCi, 12 minutter foran Ludvig Daae i «Ille Moro».

«Yoga», Jon S Storlis Hanse 54 var best av shorthandendseilerne, foran Per Ottar Skaaret i hans X-50 «Jokerman», men Karl-Einar Jensens «New Deal» som vant minste klasse hadde redje beste tid.
Spesialbåtene Figaro og Classe40 hadde ikke forholdene på sin side og endte langt bak.

Best av LYS båtene var  «piXeline» Henning Hansen Drammens foran «Glory Days» Pål Stiansen som også ble nr. 1 og 2 i klasse LYS H - 4.

Det er forholdsvis stor avstand mellom båtene som nå er i ferd med å fylle havna i Skagen. Her er det sol og 18 grader, neste like varmt som på Øst- og Sørlandet. Og i Kveld venter Sussi og Leo, det legendariske paret som har tradisjon for å skape god stemning i Skagen med sang og spill.

A - 1. LYS Shorthanded
1 New Deal Karl-Einar Jensen Moss    25:21:23
2 Sofie Fredrik Åsle Fredrikstad 25:27:16
3 Aphromann Daniel Ingebretsen Hurum 26:16:29
4 Artemis Geir Gramdal KNS  26:18:57
5 HYAK Pål Kragerud KNS    26:33:36
6 Kariette Per Undrum KNS     26:41:17
7 Bris Henno Grenness Nesodden 26:43:42
8 OPTIMILA.no Simen Løvgren Asker  26:53:13
9 Jungmann Bjørn Gonsholt Risør 27:00:59
10 Venninna Svein Olav Moe Fredrikstad  27:01:19
11 Tolama Asbjørn Næss Larvik 27:07:53
12 Mia Mara Jon Moholth Tønsberg    29:24:43
13 Vindtora Christian Stensholt Frognerkilen 29:52:59
4 brutt

C - 2. LYS Shorthanded
1 Yoga Jon S. Storli Asker 25:04:57
2 Jokerman Per Ottar Skaaret Asker    25:08:45
3 Scirocco III Bernt Svendsen Askøy 26:05:03
4 Flying Cloud Per Hertzberg KNS 26:07:17
5 Espresso Kjetil Ingeberg Bærum 26:43:47
6 Sjøstjerna Henning Myhre Larvik 26:52:38
7 Godevenner Elling Rishoff Asker 26:57:30
8 Zombrero 2 Per Erik Johansen Oppegård 27:46:08
9 Utopia Per Christian Kjølberg Sarpsborg  27:55:13
10 JJ Flash Geir Inge Juriks KNS 8:01:46
11 Kristin Kristin Songe-Møller Asker 28:12:32
12 Solo Rune Aasberg KNS  28:48:24
2 brutt

D – 1, LYS uten spinnaker
1 Liv Terje Smith KNS 20:40:36
2 Lazy Days Svein Solevåg KNS 25:54:41
3 Bianca Tore Strindberg Ullern 26:39:54
5 brutt

D - 2. LYS u/spinnaker
1 Hemith III Thor Arve Øveraasen KNS 23:49:39
2 Troja Espen Martinsen Røyken 24:43:44
3 Othilie Svenn Erik Forsstrøm KNS  25:12:33
4 Xplorer Carl Wathne Bærum  25:20:28
5 Enja Gunnar G. Løvås KNS     25:36:30
6 Eirill 2 Børge Teigland Bærum  26:06:23
7 Carisma Øyvind Bjørnås KNS  26:35:26
8 Zahir Dag Sem Oslo  27:01:55
1 brutt.

D - Turklasse
1 Brisen Roar Jacobsen Gjøvik  20:09;40
2 Sundance Even Østheim Tønsberg  21:18:45
1 DNS
1 brutt

E – 1 LYS
1 Angelique Tom Olsen Frognerkilen  23:39:49
2 Fri da' Trond Forsstrøm Halden 24:02:03
3 Flicka III Thomas Pedersen DEN 24:20:35
4 Chakita Kim Heglund KNS 24:21:02
5 Suzie Serken Øyvind Jelstad Drammens 24:34:59
6 Storefri Lars Krogh Bundefjorden 24:35:42
7 FRIDA Arne Husevåg Asker 24:45:59
8 Kong Neptun Paul Holst KNS:56:40
9 Madonna Egil Naustvik Frognerkilen 25:25:49
10 Miss Behave Atle Gulpinar Bundefjorden  25:45:43
11 Quickie Marius W. Larsen KNS 25:56:29
16 brøt
3 startet ikke   


F - 2. LYS
1 Wanted Geir Begby Fredrikstad 22:49:56
2 Blaane Bård Sæthre Brevik    23:10:33
3 Piteraq Robert Myhrer Bundefjorden 23:35:25
4 Polarwind Sjur Skridshol Oslo 23:39:48
5 Luringen Tommy Bergman Asker 23:45:00
6 Andante Terje Hall Torgersen Bundefjorden 24:00:59
7 Runabout  David Øverby Bundefjorden 24:01:23
8 Slappa Tobias Brodtkorb Holmestrand 24:14:18
9 Sjoflot Frank Larsen Asker 25:06:36
10 Margaritaville Michael Heldre Bundefjorden 25:12:36
11 Just 4 Fun Christian Toverud Bundefjorden 25:25:00
12 Cooling Sveinung Takle Tønsberg 25:43:06
13 Mango Frode Lund Bærum 26:07:42
14 Gutta`s Nilsen Mo Biong KNS 26:07:44
15 Mia Tuk Tore Holte Drøbaksund 26:22:50
16 Marialene 2 Steinar Jørgensen Drøbaksund 26:25:59
17 Narnia Lasse Bøhler Drøbaksund 26:26:49
18 Karma Per Andersen Bærum 26:28:39
19 Modesty Bent Foyn KNS 26:29:29
20 RaBalder Ivar Christiansen Brevik 26:36:13
21 Sea Lion Jan-Ivar Teien Åsgårdstrand 27:05:08
22. Havhesten Magnus Lingjærde Bærum 27:31:15
16 brøt
1 startet ikke

G – 3. LYS
1 Enzo Sverre Samdal KNS    23:08:22
2 X-Treme Erik Kristiansen Bundefjorden 23:20:33
3 Cebina Eirik Bjargo Bærum     23:28:58
4 Betty Boop Morten Christensen Skøyen 23:35:47
5 Broder'n Bjørn Lofterød Soon 23:39:37
6 CB`N Kjell Norli Fredrikstad 23:45:12
7 Blå Stær Kjell U Sandvig Bærum 23:50:42
8 Tussi Dag Trætten Hurum 24:14:32
9 Victoria Eirik Dahl Asker 24:16:51
10 LatX Håkon Hjorthøy Asker 24:17:21
11 Olisabeth Svein Are Løtveit Asker 24:19:14
12 Next Wave IV Jan Petter Dyrund KNS 24:24:26
13 Fri av Fjærholmen Jan Petter Rød Tønsberg 24:25:38
14 Kilden Eivind Nordlid Tønsberg 24:26:45
15 Baltazar II Tom Bratlie Hurum 24:30:19
16 Timeout Espen Fagerholdt KNS 24:32:53
17 Storm Fighter Egil Johnsen Mandal 24:38:14
18 Nex Wave VII Tore Gjendemsjø     24:41:17
19 Mornings Øistein Skyberg Asker    24:41:21
20 Brottsjø Petter Halvorsen Risør 24:43:44
21 Wasabi Henning Føsker Nesodden 24:51:21
22 Cortana Stig Hagestande KNS 24:53:40
23 Liten Cooling Mathew Seides Asker 25:00:21
24 FelixDenStore Henning Høyte KNS 25:00:53
25 Blue Fox Olav Hollingsæter Horten 25:04:10
26 Next Christine Terje Roaas Hurum 25:04:57
27 Elana Henning Gundersen KNS 25:15:53
28 FullFlex Leif Haarde Asker 25:17:56
29 La Sirena Per Bomann-Larsen Tønsberg 25:25:44
30 Spirit II Jon Ramm-Pettersen Asker 25:26:38
31 Trollfjord Svein Arild Hildrum Asker 25:34:13
32 Friendship Morten Køpke Bærum 25:52:06
33 Newcy Brown II John Øivind Saxebøl Drøbaksund 25:52:45
34 Christian IV Morten Ingebretsen Åsgårdstrand 26:05:45
35 Spinell Lars-Inge Muri Fredrikstad 27:13:18
5 brøt
1 startet ikke
   
H - 4. LYS
1 piXeline Henning Hansen Drammens 20:51:11
2 Glory Days Pål Stiansen Asker 21:37:32
3 NN Per Sortedal Brevik 22:27:21
4 Beluga II Egil Haaland KNS 23:25:12
5 Mai    Michael W Henriksen Christiansand  23:25:44
6 Fritt Fram! Audun Gjøstein Asker 23:36:59
7 Lovise Knut Bøymo Fredrikstad 23:49:59
8 Queen Anne Anders Onsager KNS    23:50:20
9 Baloo Torger Lien Asker  23:51:55
10 Quadriga Kristoffer Olsen KNS 23:55:29
11 RF Brian Raastad Røyken    24:00:36
12 Masito Eivind Bakke Bundefjorden 24:07:23
13 Trimar 2 Martin Borg KNS 24:08:46
14 Dill Arne Hammersland Bærum 24:10:04
15 Bjørnstjerne Christian Hall KNS 24:11:56
16 Goodny IV Stein Pauli Horten 24:22:14
17 Tango Iver Iversen Nesodden 24:37:59
18 Pakalolo Marius Andersen Frognerkilen 24:55:27
19 Motives Peter Lundgren SWE 24:56:19
20 Euphoria Iver Waalen KNS 24:57:59
21 Meetingpoint-X Fabian Stenberg KNS 24:58:54
22 Shockwave Helge Huser Oslo 25:12:38
23 Tiffin Martin Bøhm-Pedersen Frognerkilen 25:23:08
24 Snowbiz Vidar Moe Fredrikstad 25:26:16
25 Bagheera Eivind Carlsen Fredrikstad 25:33:17
26 Pangea  Sverre Petlund Soon 25:55:22
27 Momentum Harald Klæboe Drøbaksund 25:59:35
28 Red Sigurd J. Vik Ullern 26:00:22
29 Coral IV Otto K. Blix Hulbak Asker 26:39:16
9 brøt

I - 5. LYS
1 More Chaos Rune Sundvall KNS 21:40:36
2 Flirt Eivind Astrup KNS 21:50:48
3 Camilla Ole Martin Vordahl KNS    21:51:06
4 Teknova/Albatross Racing Bengt Falkenberg SWE 22:19:49
5 Flash Erik Krister Sandefjord 22:30:49
6 Santa Claus Landmark Soon 22:36:59
7 Matchless 2 Hans Christian Holst KNS 22:38:59
8 Maline Kjetil Bakke Asker 22:44:32
9 Kristin Dag Skarsgård Asker 22:46:29
10 Team Drømmen Siri Kamfjord Tønsberg    22:55:08
11 Destin Tore Kandahl Asker 22:55:44
12 Skagerrak Thorstein Saanum KNS 23:29:39
13 Wildcard Ole Aabel Drammens 23:41:03
14 Safir Kristian Hersløv Bærum 23:42:55
15 Kjappfot Hans Wang KNS 23:45:03
16 Andre Kryss Kjell Clement Ludvigsen Arendals 23:52:09
17 Awesome Lars Johannes Sørbo Oslo 23:57:13
18 Kiwi Thomas Oksmo Fredrikstad 24:00:52
19 The White Pearl Håkon Ramde KNS 24:02:14
20 Mystique Per Claudi Drammens 24:11:21
21 Xifia Kai Viksjø Bærum 24:13:07
22 Lex Erling Høyte Drøbaksund 24:18:58
23 ca:Halveis Colin Campbell Hurum 24:22:27
24 Nordstjernen Knut Berg-Jacobsen KNS 24:31:56
25 Illusion Espen Nedrås Færder 24:35:59
26 Nostra Vida Stig Thorsen Horten 24:48:09
27 Xfram Einar Gamre Bundefjorden 25:13:57
29 Xstasia Steinar Olsb KNS    25:25:35
30 Edin Einar Edin KNS 25:41:44
31 Oda Erik Roede KNS 25:48:42
32 Black Pearl Sverre G. Ellingsen KNS 25:51:13
33 Hansemann Ketil Hebnes Oppegård 28:27:15
3 brøt
1 startet ikke   

I – ORC
1 Wolfpack Thomas  Nilsson KNS 11:18:29
2 ILLE MORO Ludvig Daae Bundefjorden 11:30:51
3 Felicia IV Eirik Brekke Tønsberg 11:48:04
4  Granseil Terje Wang KNS    12:00:25
5 Magic Asmund Drolsum Soon 12:36:33
6 Ventelo Norsteam Per Christian Bordal Moss 12:38:21
1 brøt
   
J - 2. Flerskrog Shorthanded
1 Alsvidr Trond Evensen Tønsberg  25:37:12

J - LYS flerskrog
1 Eydis Harald Usterud Hørsholm 21:20:48
2 Rattata Fredrik Cook Jensen Bundefjorden 24:45:07

Følg regattaens blogg her
 Kommentarer

Nyhetsbrev

Få oppdaterte nyheter om seiling helt gratis på mail to ganger i uka.

KOMMENTARER

Har du en mening om denne saken – del den med oss! Vi ber om saklighet, respekt for andres meninger og at man holder seg til emnet. Les våre retningslinjer her.  Vi modererer diskusjonen om nødvendig. Vennlig hilsen redaktør Axel Nissen-Lie.

Gå til toppen