Jentene viste seg frem i Hyeres

Ynglinjentene, Elin Samdal og Jannicke Stålstrøm viste at de blir å regne med når topplasseringene skal fordeles i årets Hyeres regatta som startet idag med 25 knops vind og krapp sjø. Også Sonaren bet godt fra seg i dag

Publisert

Særlig hyggelig var det at Ynglingjenetene fikk det til å klaffe etter mye motgang i de to siste regattaene de deltok i. 5. og 8. plass lar seg abslutt høre og vi gleder oss til fortsettelsen.

Elin Samdal viste at hun ikke lar seg pille på nesen av «småjentene» som har tiden frem til 1012 til å vise sitt potensiale. Elin ligger på 5. plass i den kompetitive Laser Radial klassen med kort vei frem.

Også Jannicke Stålstrøm viste at hun er tilbake etter skade og med 10 plass etter første dag er det grunn til å være optimistisk også på hennes vegne.

Gledelig var også åpingen a regattaen for vårt 49er lag. 2. plass oppnådde Christopher Gundersen og Frode Bovim i dagens andre seilas, mens Kristian Ruth er 12 etter første dags seilaser i Laser. Stian Tuvs plassering er skjemmet av svart flagg i den første seilasen.

Resultater etter første dag:

Yngling:

1 SCHUEMANN Ulrike SchüBLECK Julia HOEPFNER Ute 3.00

2 AYTON Sarah WILSON Pippa WEBB Sarah 4.00

3 LEHTINEN Silja Sofia KLEMETZ Maria Andre VARESMAA Livia Fredr 6.00

4 BARKOW Sally HOWE Carrie CAPOZZI Debbie 7.00

5 SUNDBY Siren FREDRIKSEN Lise Birgitte KOEFOED Alexandra 13.00

Laser Radial:

1 VAN ACKER Evi BEL 4.00

2 XU Lijia CHN 7.00

3 BRUGGER Nathalie SUI 8.00

4 BRAIN Solenne FRA 10.00

5 SAMDAL Elin Maria NOR 11.00

21 GJERPEN Cathrine M NOR 25.00

44 MELSOM MYHRE Anette NOR 47.00

RS:X

1 KLEPACKA Zofia POL 2.00

2 MANCHON Blanca Mari ESP 8.00

3 TARTAGLINI Flavia ITA 12.00

4 SUN Sasa CHN 12.00

5 LI Ling CHN 13.00

6 RICARD Eugenie FRA 15.00

7 PERRIN Pauline FRA 19.00

8 HLAVATY Marta POL 20.00

9 PICON Charline FRA 20.00

10 STALSTROM Jannicke NOR 21.00

Finnjolle:

1 COOK Christopher CAN 5.00

2 HOEGH CHRIST Jonas DEN 7.00

3 SLATER Dan NZL 7.00

4 POSTMA Pieter Jan NED 8.00

5 VINCEC Gasper CRO 9.00

6 BIRGMARK Daniel SWE 11.00

7 SKORNYAKOV Eduard RUS 18.00

8 WRIGHT Edward GBR 20.00

9 NOSSITER Anthony AUS 21

10 TILLANDER Johan SWE 21

19 MOBERG Peer NOR 21 1

Laser: 1 KARPAK Deniss 2.00

2 THOMPSON Nick GBR 4.00

3 LEIGH Michael CAN 5.00

4 MURDOCH Andrew AUS 5.00

5 VUJASINOVIC Milan CRO 6.00

6 DEL SOLAR Matias ESP 6.00

7 KONTIDES Pavlos CYP 7.00

8 CHEIMONAS Vangelis GRE 7.00

9 VAN SCHAARD Rutger NED 10.00

10 FONTES Bruno BRA 10.00

11 GERITZER Andreas AUT 10.00

12 RUTH Kristian 10.00

134 TUV Stian

49er

De 7 første har bare avviklet en seilas

1 CZAJKOWSKI Marcin/KIERKOWSKI Krzysztof 1.00

2 FERNANDEZ Xabier/MARTINEZ DE Iker ESP 2.00

3 COOK Gordon/REMOCKER Ben 3.00

4 PECKOLT Jan Peter/PECKOLT Hannes GER 4.00

5 EVANS Dave/HISCOCKS Simon GBR 5.00

6 RASHLEY Chris/GOTREL Matt GBR 6.00

7 BAUR Marcus/BAUMANN Hannes GER 7.00

8 WARRER Jonas/KIRKETERP Martin DEN 9.00

9 WADLOW Tim/RAST Chris USA 11.00

10 DORTOLI Julien/DELPECH Noé FRA 13.00

14 GUNDERSEN Christopher/BOVIM Frode NOR 16.00

2.4 m

1 SEGUIN Damien FRA 1.00

2 SCHMITTER Thierry NED 2.00

3 LUCAS Helena GBR 3.00

4 PASCOE Megan GBR 4.00

5 RADEMAKER Andre BED 5.00

6 TOURNEUX Hervé FRA 6.00

7 ANDERSEN Jens Als DEN 7.00

8 LOISEAU Jean Claude FRA 8.00

9 OLMI Fabrizio ITA 9.00

10 ERIKSTAD Bjornar NOR10.00

Sonar

1. ROBERTSON John/STODEL Hannah/THOMAS Stephen 1.00

2. JOURDREN Bruno/VIMONT VICA Nicolas/LARHANT Herve 2.00   

3. STORDAHL Jostein/KRISTIANSEN Per Eugen/WANG-HANSEN Aleksander 3.00