Søk i arkivet

Shorthanded Ranking

SEILmagasinets Shorthanded-ranking oppdateres normalt etter hver regatta-weekend i løpet av sesongen. Listen viser landets beste shorthanded-seilere over de siste fire årene. Resultatene i inneværende sesong teller 100 prosent, resultatene fra året før 75 prosent, året før der 50 prosent og det første av de fire sesongene teller 25 prosent.

Listen som nå vises, er oppdatert 7. januar 2020. (Korrigert liste før påbegynt sesong]

Ranking

Plassering Navn Forening Poengsum
1 Yngve Lønmo Hurum 717,86
2 Thomas Robberstad Stavanger 490,85
3 Børre Søraas-Sæther Nesodden 459,19
4 Harald Walder Bærum 453,54
5 Asbjørn Lønmo Hurum 444,11
6 Per Haugen Oppegård 399,60
7 Sigmund Andre Hertzberg Oslofjorden 371,53
8 Alf Magne Andersen Nesodden 368,94
9 Jon Moholth Tønsberg 358,16
10 Christine Walder Bærum 353,54
11 Pål Øyvind Holst Bergens 335,50
12 Tim Sandberg Oslofjorden 330,00
13 Erik Lawson KNS 321,14
14 Ludvig Daae Bundefjorden 317,08
15 Harald Matland Nordhordland 316,25
16 Willy Forland Ran 312,75
17 Andreas Lawson KNS 308,64
18 Olav Mork Bjørnås Nesodden 302,82
19 Øyvind Knudsen Moss 278,75
20 Christer Lie Bærum 266,38
21 Emil Moholth Tønsberg 257,16
22 Carl Olav Wickmann Bergens 244,50
23 Colin Campbell Hurum 243,89
24 Pål Kragerud KNS 239,35
25 Edward Campbell Hurum 235,42
26 Petter Hegle Holmestrand 235,30
27 Carl-Johan Wickmann Bergens 222,00
28 Bjørn Rundhovde Nordhordland 218,75
29 Pål R. Njølstad Bergen 218,00
30 Jon Hardie Milde 211,25
31 Petter Ankjær-Jensen Ran 211,25
32 Henrik Andersen Nesodden 209,13
33 Per Ottar Skaaret Asker 208,44
34 Matthew Kallenberg Seilforeningen 1928 206,25
35 Morten Knudsen Moss 198,75
36 Stein Håvard Bergstad Askøy 197,00
37 Erling Moen Synnes KNS 189,98
38 Elling Rishoff Asker 188,71
39 Rune Aasberg Bundefjorden 185,98
40 Bent Danielsen Seilforeningen 1928 185,00
41 Kristian Bekkenes Askøy 185,00
42 Morten Sola Stavanger 185,00
43 Eira Naustvik Asker 184,89
44 Eivind Carlsen Fredrikstad 172,78
45 Håkon Hjorthøy Asker 171,50
46 Rasmus Tørnqvist Gandsfjorden 170,50
47 Bente Vikenes Asker 169,25
48 Ole Aabel Asker 169,25
49 Arne Øi Nordhordland 167,50
50 Marius Løken Røyken 161,23
Gå til toppen