Ringen sluttet:

Ble samarbeidspartner med læremesteren

Ble samarbeidspartner med læremesteren

Marius Borg lærte å lage seil av Fredrik Brodersen. I 2009 startet han seilloftet Tarpon Seil AS, og da han skulle finne seg en samarbeidspartner, ble det læremesteren.

Publisert

Det betyr TarponSeil nå er blitt til DoyleTarpon, for det er som kjent den internasjonale seilmakerkjeden Doyle som Lyngør Seilmakerverksted AS, som Fredrik Brodersen i sin tid startet, nå representerer. Derav navnet.

INN- OG UTLAND. Marius Borg tok fagbrevet sitt ved Lyngør Seilmakerverksted og i flere perioder jobbet han hos Doyles seilloft i New Zealand. Der fikk han blant annet jobbe med seil som skulle anvendes i The America’s Cup.

Senere har han også jobbet for Gran og Elvstrøm, tatt mesterbrev i seilmakerfaget og også gjennomført en ingeniørutdannelse.

EGET SEILLOFT. I 2009 valgte han så å stå på egne ben, og sammen med Torgeir Pedersen Ambjørnseiet startet han Tarpon Seil AS. Kompanjongen kan vise til atskillige mesterskapstitler – både norske og utenlandske – sammen med blant annet Dag Usterud.

Det nye seilloftet holder til ved Framnæs Maritime Senter i Sandefjord, og det er grunn til å tro at loftet vil kunne tilby gode tjenester over «hele fjøla». Duoen som innehar loftet sitter selv på atskillig erfaring og kunnskap om regatta og regattaseil, og når de samtidig kan trekke på Doyle Sails spisskompetanse på området og Lyngør Seilmakerverksteds lange erfaring med turseil og kompetanse når det gjelder seil til tradisjonelle båter, burde de være godt rustet.