Mest populært i mai

Live-sending og Al Capone mest sett
SEILtvs livesending fra målgangen i Hovdan Skagen Race var mai måneds mest populære nyhet på seilmagasinet.no i mai måned, men også Einar Sisseners nye Al Capone og dens usedvanlige dekor vakte stor nysgjerrighet. SEILtv er i det hele tatt blitt en stor suksess på SEILmgasinets nye nettside. I mai viste vi 13 500 filmer!
SEILmagasinets nye nettside har fått overveldende mottagelse, og besøket øker nærmest fra dag til dag. Til tross for både pinse og 17. mai, hadde vi over 55 000 unike brukere av siden, og vår oppgraderte SEILtv og SEILtube er ofte besøkt. 13 500 filmer ble vist i løpet av mai.
POPULÆRT FRA SKAGEN. Livesendingen på SEILtv fra målgangen i Hovdan Skagen Race ble månedens store publikumsmagnet. Vår samarbeidspartner på TV, Xstream i Danmark, satte opp et kamera og lot målgangen gå rett ut på nettet. Det var utvilsomt populært hos alle dem som satt hjemme – til tross for at det skjedde på 17. mai!
De første tegningene av Einar Sisseners nye GP 42, som om ikke lenge nå kommer til Norge, vakte også almenn nysgjerrighet. Mange ville lese og se om den nye båtens uvanlige og spennende design.
FRA HELE LANDET. Også reportasjer og nyheter fra NORC-regattaene i mai har vært populære, og selvfølgelig også regattaene Corponor Offshore i Bodø og Seilmakeren Doublehanded i Bergen. I det hele tatt registrerer vi en stor interesse for seilmagasinet.no over hele landet. Nyheter om sesongåpning i Molde og Trondheim ble også lest og sett av svært mange.
Vi registrerer også at SEILbåtkatalogen blir meget hyppig brukt. Ved siden av vår daglige nyhetstjeneste, er det seilmagasinet.nos mest besøkte område.
SEILTV OG SEILTUBE. På SEILtv er reportasjen fra Norths treningssamling på Holmsbu mest sett. SEILtubes mest populære innslag var i mai filmsnutten om den nye Elan 410s ferd over Nordsjøen; ELANORs første kjølvann, mest sett.