Norges første Class 40 påmeldt
Påmeldingene fortsetter å renne inn til Simrad OneStar, og en av desist ankomne er KNS-seileren Rune Aasberg, som har meldt seg på medNorges første Class 40. Det er en båt av typen Express 40, som Aasbergvil ha seilklar til sommeren.
Derved får Simrad OneStar den første føling med båtmateriell som de store seilerne innen soloseiling ute i verden benytter. Aasberg har et langsiktig perspektiv med sin satsing i Class 40, og Simrad OneStar 2007 er første skritt på veien til målet, som er deltagelse i Route du Rhum i 2010.
Foreløpig er også tre Mini Transater påmeldt, blant dem fjorårets klassevinner, Karl Otto Book.
På deltagerlisten, som begynner å ta form og som nå har passert 30, tegner det til å bli hard konkurranse i båt-størrelsen 40 til 43 fot.
Ivrigst til å melde seg på er foreløpig seilerne fra KNS. Åtte båter med KNS-stander under salingen er til nå påmeldt, men også seilerne i Asker er flittige. Seks seilere er kommet inn på listen foreløpig.