Alle reddet

Turseilere gikk ned utenfor Barbados

Turseilere gikk ned utenfor Barbados

En dansk familie som har bodd lenge i Tromsø mistet båt og mesteparten av det de eide da 40 foteren deres sank rett før de kom til Barbados i Karibia. Alle om bord ble reddet.

Publisert Sist oppdatert

For den danske familie på to voksne og to barn sluttet drømmen om et år med rundtur i Atlanterhavet dramatisk i midten av desember.

 

VANN. De seilte ved siden av Atlantic Rally for Cruisers med sin 40 fots båt Naja Nivi. Et stykke øst for Barbados i Karibia begynte båten å ta inn vann, hvorfor er ennå ikke kjent.

De sendte ut SOS via Søværnets Operative Kommando i Århus og fikk assistanse av handelsfartøyet Scandinavia som tok båten under slep og familien om bord. Men i følge familiens hjemmeside måtte de til slutt kutte slepet.

Båten sank på 4000 meters dyp.

MISTET ALT. - Vi kom godt i fra det fysisk, men det var en opprivende opplevelse og vi har mistet det meste av det vi har, forteller Carsten Hvingel, skipper på båten til SEILmagasinet.

Han og resten av familien er nå på vei hjem. Familien har bodd i Tromsø og har seilt mye i kalde farvann.

Du kan lese mer om dem på deres hjemmesider.