Fra Lillesand til Nordkapp

Verdens vakreste sjøreise

Verdens vakreste sjøreise

Kåren Jan Myrene seiler på sin Najad 36 fra Lillesand til Nordkapp. - Høydepunktene har vært mange, men det flotteste var kanskje å seile forbi Hustadvika - uten kuling.

Publisert Sist oppdatert

PÅ VEI MOT NORDKAPP. - Vestkysten har et imponerende skjærgård som vi på Sørlandet mangler, sier en engasjert Kåre Jan Myrene, skipper på VAARIN, en Najad 36, som akkurat nå seiler ut av Trondheimsfjorden i retning Honningsvåg.

MYE MOTVIND. - Ja, jeg er godt i gang oppover kysten, forteller Myrene. Han startet fra Lillesand med Nordkapp som mål, og har betalende gjester med seg hele veien.

- Å reise mot nord føles som motbakke! Jeg startet turen fra Lillesand den 8. mai med frisk bris rett imot, så det ble motorkjøring helt til Mandal, med en liten svipptur innom både Gamle og Ny Hellesund.

Ved det berømte fyret på Lindesnes var det kuling og mye strømsjø, men det gikk greit å komme seg forbi innom Korshavn før vi la oss til ro i Farsund. Der hadde jeg kollegaer fra mitt tidligere plattformliv.

Høydepunktene mellom Kristiansand og Bergen var en tur på sykkel til Lista fyr og synet av nydelige Skudeneshavn, som i disse dager har vært i fokus på grunn av seilasen Seilmakeren Doublehanded.

(Skudeneshavn. Mer tekst under)

 

17. MAI I BERGEN. I Bergen feiret han 17. mai og 18. mai nådde han Eivindsvik, ikke langt fra stedet hvor man har plassert statuen av Kong Olav.

- Den dag hadde vi faktisk regn for første gang, poengterer Myrene fornøyd.

- Etter Florø, som er et flott sted synes jeg Kalvåg (Knutholmen) på Frøya var et flott sted, på en skikkelig fin øy - og koselige folk ikke minst, sier Myrene.

SKREKKSTREKNINGER. - Stad, som vi liksom tenker på med redsel, ble passert uten problemer. Jeg var inne og kikket på Yr.no og fant ut at det neste morgen ville være greit å seile. Det ble en helt fantaskisk motorbåttur med 1 til 4 sekundmeter vind rett i hekken. Etter noen timer kom vi inn til en veldig koselig plass: Fosnavåg.

(Stad. Mer tekst under bildet)

ÅLESUND PÅ SITT BESTE. I Ålesund fikk vi legge oss helt inne i Brosundet, med knallsol og masse båter. Etter en liten ankerdram, gikk turen opp til Aksla, som ligger på toppen av 424 trappetrinn (godt med noe forfriskning da!).

Turen gikk videre til Molde, rosenes by, som også er en koselig og fin by - med stadion på bryggekanten.

HUSTADVIKA EN DRØM. - Så var det Hustadvika sin tur, en strekning som er beryktet. Man hører og leser mange skrekkhistorier om den. Det skjønner jeg godt, for farvannet er ordentlig urent! Redningsskjøyta følger turbåtene midt på sommeren for å hjelpe dem gjennom området, fortsetter han.

- Men den starter ikke før 15. juli. Planen vår var å gå ut til Bud og så legge oss der for så å vente på godt vær og seile til Kristiansund når det lot seg gjøre. Etter å ha sjekket værvarselet lørdag kveld, fant vi likevel ut at vi skulle starte allerede søndag morgen. Som tenkt så gjort! Det var HELT FANTASTISK! Vi gikk helt ut i ytre lei og kjørte motor hele veien for å være sikre på å legge tilbake denne strekningen fortest mulig. Det var speilblank sjø, som om det var olje på vannet, vet du! Kun en halvmetersdønninger og flott landskap. MEN! Allerede neste dag var det kuling. Vi var sååå heldige!

I Kristiansund satte Myrene og hans gjester pris på den nydelige bacalaoen som ble servert på Smia, en stemningsfull restaurant like ved gjestehavna.

NYE BROER SOM IKKE ER MERKET. - Jeg har forsøkt å seile overalt i indre leia for å by på en hyggelig seilas til mine gjester og nyte skjrgården. De lokale har ofte hjulpet meg med å finne veien blant holmer og skjær. Utrolig moro å parte med dem. Veldig sosialt!

På vei til Trondheim ville jeg også helst gå så langt inn som mulig og ikke rett ut i Trondheimsleia. Jeg snakket med noeen fra stedet, og de viste oss vei. Vi studerte kartplotteren og satte opp nye ruter, da det var bruer på vår kurs som ikke var høye nok. Så det ble til at vi gikk innover og ut et sund med øya Stabben på den ene siden og Ertvågøya på den andre siden. Men den gang ei! Der hadde det kommet  en ny BRU som kun var 12 meter over havet! Den var ikke merket - verken på kart eller kartplotter! Vi måtte snu...

HITRA OG KONGENSVOLL. Vi ankret opp i ei fin bukt ca. en tredel opp langs Hitra, nærmere bestemt Dromnessundet. Etter en god natts søvn så tok vi videre i Trondheimsleia, opp til enden av Hitra, men på landsiden som het Kongensvoll, en veldig koselig og lun gjestehavn, men det var nok for tidlig i sesongen til at noe var åpent.

STERK KULING INN TIL TRONDHEIM. Neste morgen våknet vi til et voldsomt regnvær og mye vind. Jeg sjekket yr og vindretning: det lot seg gjøre å seile. Vi opplevde den fine sløren opp til Trondheim med opp til 19 sekundmeter vind og bare fokk... Men båten er jo stødig som bare det!

Der lå vi helt til i dag (28. mai 2009). Vi har nå passert godt over 600 nautiske mil på GPS-en, avslutter Myrene.

MASSE PLASSER LEDIG. Kåre Jan Myrene har plass om bord fra Trondheim til Bodø og fra Tromsø og opp og tilbake til Tromsø. Frister det og bli med på denne turen? Ta kontakt med Kåre Jan på karejm@broadpark.no, eller på telefon 911 35 540.

Se også tidligere artikkel om Lillesand-Nordkapp-turen her.