
VM i Europajolle starter i dag
«Open Week», lagseiling og innmåling er ferdig. Nå står verdensmesterskapet for tur
Norge fikk fylt opp «kvoten» sin ved at seks nye gutter kvalifiserte seg til VM i Europajolle gjennom «Open Week”. I tilegg vant det norske laget lagseilingskonkurransen for andre året på rad. En kan dermed trygt si at arrangementet hittil har gått særdeles bra sett med norske øyne.
Senere i dag begynner de individuelle seilasene i VM. Det er planlagt to seilaser daglig gjennom mesterskapet som skal avsluttes neste lørdag. Trener for Norge under mesterskapet, Jon Aksel Mortensen, har stor tro seilerne sine.
– Vi er veldig klare. Alt føles bra og alle er riktig målt inn uten problemer, sier Mortensen.
Treneren forteller at Arendals Seilforening opplever en fantastisk soldag, og selv om vinden er laber i skrivende stund er det på vei til å ta seg opp til vindmeldingen som er mellom seks og ni sekundmeter.