TILSTEDE: Når du seiler må du hele tiden være på vakt, og da har du ikke tid til å reflektere over alle problemene du har på jobben.
Hvorfor seiler vi?
BRUSET FRA BAUGEN: Det fins magiske øyeblikket som når bruset fra sjøen splittes av baugen, og det sprudler stadig fortere langs skroget som skyter fart.
GAUTE LARSEN: – Jeg opplever seilingen som musikk.
HILDE BONDEVIK: – Det fineste er egentlig bare å være der ute.
SEILINGENS LYDER: Musikken er i seilingens mange lyder, som surkling fra hekken, fossing rundt baugen og hvordan disse lydene endrer seg med vindstyrken og båtens hastighet eller vinkel på bølgene.
DER UTE: Der ute kan du fortsatt oppleve uberørt natur i en stadig mer menneskepåvirket verden.
RAGNAR KVAM JR.: Det eneste stedet jeg opplever at tiden kan stå stille, er på havet. Der og ingen andre steder, har jeg klart å leve nå.

Hvorfor seiler vi?

Ja, hvorfor gjør vi det? Ulf Breistrand funderer over dette og trekker frem hva seilere han har møtt har svart og sagt.

Publisert Sist oppdatert

PLUSS-ARTIKKEL - KREVER INNLOGGING

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud:

Digitalt månedsabonnement

99,-

pr. måned

BESTILL HER

Digitalt
årsabonnement

699,-

pr. år

BESTILL HER

Gullabonnement
Blad og digital

899,-

pr. år – 6 utgaver + Norske Gjestehavner

BESTILL HER