Søk i arkivet

Shorthanded Ranking

SEILmagasinets Shorthanded-ranking oppdateres normalt etter hver regatta-weekend i løpet av sesongen. Listen viser landets beste shorthanded-seilere over de siste fire årene. Resultatene i inneværende sesong teller 100 prosent, resultatene fra året før 75 prosent, året før der 50 prosent og det første av de fire sesongene teller 25 prosent.

Listen som nå vises er oppdatert 10. januar 2018. I denne listen er verdiene av 2017-resultatene redusert fra 1,00 til 0,75, 2016-resultatene er verdt det halve, mens 2015-resultatene teller 25 prosent. 2014-resultatene er ikke lenger tellende, slik de var i 2017. Resultatene som kommer når regattasesongen starter, vil telle 100 prosent.

Ranking

Plassering Navn Forening Poengsum
1 Elling Rishoff Asker 919,87
2 Øyvind Rishoff Asker 558,91
3 Sigmund Andre Hertzberg Bærum 452,88
4 Tim Sandberg Tønsberg 450,50
5 Marius Løken Røyken 386,21
6 Yngve Lønmo Hurum 365,85
7 Ludvig Daae Bundefjorden 343,13
8 Håkon Hjorthøy Asker 335,00
9 Børre Søraas-Sæther Nesodden 318,60
10 Jon Moholth Tønsberg 315,76
11 Thomas Robberstad Stavanger 312,30
12 Asbjørn Lønmo Hurum 290,85
13 Einar Stenersen Plathe Bærum 290,63
14 Audun Gjøstein Asker 285,53
15 Christian Stensholt Frognerkilen 276,14
16 Colin Campbell Hurum 275,59
17 Torgeir Sten Askvig Asker 274,48
18 Harald Matland Nordhordland 271,05
19 Per Haugen Oppegård 262,43
20 Harald Walder Bærum 255,84
21 Kai Viksjø Bærum 254,85
22 Olav Mork Bjørnås Nesodden 251,85
23 Edward Campbell Hurum 251,59
24 Morten Wergeland Brekke Bærum 250,96
25 Bjørn Rundhovde Nordhordland 248,90
26 Magnus Lundgren Sverige 248,88
27 Jan Vidar Nordstrand Nordhordland 248,85
28 Emil Moholth Tønsberg 245,76
29 Carl Olav Wickmann Bergens 243,00
30 Andreas Lawson KNS 240,04
31 Erik Lawson KNS 240,04
32 Henrik Terjesen Bærum 238,99
33 Tor Hove Bærum 234,75
34 Rune Aasberg Bundefjorden 225,91
35 Robert Myhrer Bundefjorden 225,25
36 Carl Turén Sverige 220,15
37 Simen Løvgren Asker 219,41
38 Gustav Gabinus Sverige 216,75
39 Petter Ankjær-Jensen Ran 216,00
40 Arne Øi Nordhordland 211,40
41 Kjell Petter Bruun KNS 210,25
42 Eivind Carlsen Fredrikstad 209,86
43 Torkjell Tolo Hardanger 203,25
44 Alf Magne Andersen Nesodden 201,53
45 Bjarne Birkeland Bærum 201,35
46 Svein Arild Hildrum Asker 199,88
47 Geir Daleng Asker 199,48
48 Are Filip Eklund Fredrikstad 199,06
49 Henrik Ottosson Sverige 190,84
50 Joachim Amland Frognerkilen 189,79
Gå til toppen