Informasjon fra Tønsberg Seilforening: 

NYTT KLUBBHUS: 2 mars gikk det gamle opp i brann. nå er et nytt på vei. Les mer i lengre ned i artikkel.
NYTT KLUBBHUS: 2 mars gikk det gamle opp i brann. Nå er et nytt på vei. Les mer lengre ned i artikkel.

Et år med motvind – og medvind 

Etter at klubbhuset brant ned i mars har Tønsberg Seilforening reist seg med ny kraft – og planene for nytt klubbhus er i full gang.

Publisert Sist oppdatert

2. mars ble en tung dag for Tønsberg Seilforening. Vårt kjære klubbhus sto i flammer og gikk tapt i løpet av minutter. Men i asken vokste en ny vilje frem. På det ekstraordinære årsmøtet 18. september vedtok medlemmene enstemmig å bygge nytt klubbhus. Styret har fullmakt til å gå videre med finansiering, og arbeidet er nå godt i gang.

Til tross for manglende fasiliteter har 2025-sesongen vært et bevis på hva fellesskap og dugnadsånd kan utrette. Vi har gjennomført et imponerende antall regattaer, hatt full aktivitet på sommerens seilskoler og igjen samarbeidet med Færder kommune om seilopplæring for femteklassene. En stor takk til alle som har stått på, både på land og på vannet.

Sportslig har vi hatt en sesong å være stolte av med seier i Norsk Seilsportsliga, en sterk tredjeplass i Sailing Champions League samt fem klasseseiere i Hollænderseilasen. Dette viser at Tønsberg Seilforening fortsatt er blant landets ledende miljøer på vannet. Videre har turseilerne bidratt med høy aktivitet – ikke minst gjennom den populære «Havnejakten», som har engasjert mange gjennom sommeren.

Også jolleseilerne har levert sterke prestasjoner gjennom sesongen, med gode plasseringer i Vestfold cup og solid innsats i LagCup i Bergen – en inspirasjon for rekrutteringen og klubbens framtid.

Når høstvinden løyer og dagene blir kortere, dabber aktiviteten på fjorden Vinteropplaget er nå godt i gang. Både havseilere og klassebåter som IOD Princess, Soling og RS Elite er satt på land, riktignok litt forsinket av stormen Amy. Men planene for 2026 vokser i takt med forventningene – både til en ny seilsesong og til et nytt samlingspunkt på land. 

Takk til alle som har bidratt til at Tønsberg Seilforening står sterkt – også i et år som startet med brann, men endte med fornyet glød. God vinter – og på gjensyn til våren!

Nytt klubbhus på Fjærholmen

Tekst: Karin Kolle 

Det ekstraordinære årsmøtet i september samlet et rekordstort antall medlemmer. Det var et spennende møte med grundig orientering og visning av en filmsnutt som ga et godt bilde av hvor fint huset vil bli. Mange hevet stemmen og kom med gode innlegg før avstemmingen – men det var ingen motforestillinger, alle stemte ja!

Vi gjenkjenner konturene av det opprinnelige bygget, med stor sal, himlingshøyde og utsikt. Men det blir et moderne hus med blant annet møterom, garderober, flere lager og kjøkken. Utvendig blir det terrasser og amfi, utedusjer og praktiske funksjoner for seilere.

Rammetilatelser er nå gitt.

– Vi er i ferd med å avslutte anbudsarbeidet og endelig vurdering før kontraktsforhandlinger. Håper å begynne graving før jul, sier daglig leder Erik Virik Fusdahl.

.