Tuv og Gjerpen suverene i OL klassene

Stor NM avsluttes idag med medaljefinaler, men i flere klasser har de beste allerede skilt seg klart ut. Foruten Laserseilerne Stian Tuv og Helene Gjerpen har E-jolleseileren Jonathan Schjøtt Staubo imponert i Horten

Publisert

2.4 m R - 10 delt

1. Bjørnar Erikstad Tønsberg 13.0

2. Jostein Stordahl Sarpsborg 16.0

3. Harald Rolfsnes Røyken 25.0

Zoom 8 jenter - 26 delt

1. Christine Spiten Asker 15.0

2. Ingrid Kvåle Nordaas Hjellestad 20.0

3. Anja Eide Onstad Florø  21.0

Zoom 8 gutter - 29 delt

1. Jon Alexander Hvam  Oppegård  10.0

2. Jens Kristian Hole Moss  11.0

3. Mathias Kvitrud Haugstad Asker  13.0

Optimist jenter - 40 delt

1. Ane Gundersen Bærum  13.0

2. Karianne Hammarstrøm Drøbaksund  17.0

3. Ina Berentsen Kullmann Bærum  20.0

Optimist gutter - 49 delt

1. Hermann Tomasgaard Drøbaksund  8.0

2. Magnus Andersen  Nesodden 15.0

3. Martin Mejlænder-Larsen Bærum  15.0

29er - 14 delt

1. Daniel Hauksson/Sivert Denneche KNS  18.0

2. Aina Rove/Henrik Larsen Sandefjord  33.0

3. Andreas Sola Fischer/Baard Trondssønn Hübert Christianssand  51.0

Formula Windsurf - 31 delt

1. Anders Løken KNS  9.0

2. Per Boström  SWE  11.0

3. Kristian Olsen Tromsø Brettseilerklubb  23.0

E-jolle jenter - 29 delt

1. Monica Rodhal Moss 17.0

2. Anette Melsom Myhre Asker 19.0

3. Taja Zaikova Asker 23.0

E-jolle gutter - 52 delt

1. Jonathan Schjøtt Staubo Bergen  9.0

2. Carl-Erik Berentsen Kullmann  Bærum  32.0

3. Mathias Mollatt  Moss  33.0

Laser - 26 delt

1. Stian Tuv  Nesodden  8.0

2. Tim Sandberg  KNS  24.0

3. Einar Sunde  Drøbaksund  28.0

Laser Radial damer - 10 delt

1. Helene C Gjerpen    KNS  7.0

2. Siri Kamfjord  Tønsberg  12.0

3. Natcha Uthaug  Milde Båtlag 18.0

Laser Radial herrer - 7 delt

1. Mikkel Berger  Drøbaksund  7.0

2n. Magnus Greve Lomsdalen Drøbaksund 15.0

Medaljeseilaser idag i følgende klasser

2.4 mR

29’er

Formula Windsurf

E-jolle Damer

E-jolle Herrer

Laser Standard

Laser Radial Damer

Laser Radial Herrer