
Rolig start i Molde
Dagen startet med vinstille i tåka, men etter hvert kom det nok vind til å sende båtene i Nordenfjeldske Seileruke avgårde. Flere omstarter måtte til i de lette vindene.
Tidlig torsdag morgen var det tåke og litt regn i luften da det begynte å bli liv i båtene i Molde Gjestehavn - det var i tillegg totalt vindstille og det så ut til å bli en rolig dag på fjorden. Da starten gikk kl. 1000 var det kommet litt vind og solen brøt gjennom skydekket en gang i blant. Det så ut til å bli en lang tur de 19 nautiske milene ut til mållinjen ved Finnøya, melder Arild Schei, Trondhjems Seilforening.
Båtene var inndelt i fire LYS-klasser og alle båtene kunne følges "live" på Seilmagasinet via trackingbokser plassert i båtene. Etter flere "re-starter" hvor alle båtene ble samlet i et område på grunn av lite vind kan det tyde på at båtene med lavt LYS-tall har gjort det bra i dag.
De fleste båtene kom i mål før klokken fem. Vinden hadde da forvunnet totalt og klokken 1800 var det strålende sol og varmt og godt i havna på Finnøya. Resultatene finner du på hjemmesidene til Nordenfjeldske Seileruke.
Fredag er det en ny langdistanse tilbake til Molde.
Alt innhold på www.seilmagasinet.no er opphavsrettslig beskyttet – © SEILmagasinet.
SEILmagasinet arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk.
SEILmagasinet har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til.
Nøkkelord:
Nordenfjeldske SeilerukeKommentarer til artikkelen:
Ingen kommentarer er lagt til artikkelen!Bli den første til kommentere ved å fylle ut skjemaet under.
Ny kommentar:









1 Simen Løvgren
3 Rune Aasberg
5 Karl Otto Book





Tips en venn