Begredelig i Weymouth

Dersom ikke de norske seilerne forbedrer seg radikalt i OL klassene må vi regne med en svært liten tropp i 2012. Seilingen på OL-banen i Weymouth to år før lekene er ikke til å glede seg over.

Publisert

Bortsett fra en Star som i år har vunnet Verdenscupen og to paralympiske team har vi per idag ikke noe som  minner om et OL lag i seiling. Resultatene etter den andre dagens seilaser i Weymouth er nedslående.

Resultater:

Sonar

1            NED            HESSELS Udo  7.0           

2            GBR            ROBERTSON John 10.0           

3            GER            KROKER Jens 12.0           

4            NOR            WANG-HANSEN Aleksander 17.0           

 

Laser

1            GBR            GOODISON Paul 12.0           

2            NZL            MURDOCH Andrew 14.0           

3            NED            DE HAAS Marc 18.0           

4            AUS            SLINGSBY Tom 23.0           

5            CAN            LEIGH Michael 26.0           

6            SWE            CEDERGARDH  28.0

31          NOR            RUTH Kristian 59.0           

84          NOR            MOLLATT Mathias 111.0           

134        NOR            JOHANSEN Lars Myklebust 172.0           

149        NOR            PEDERSEN Anders 191.0           

167        NOR            SALVESEN Inge 217.0           

169        NOR            NAESS Marius 217.0           

176        NOR            BEGBY Henrik  244.0

 

Laser Radial

1            NED            BOUWMEESTER Marit 11.0           

2            CZE             FENCLOVÁ  Veronika 15.0           

3            BEL             VAN ACKER Evi 15.0           

4            FRA             DE TURCKHEIM Sophie 16.0           

5            FRA             STEYAERT Sarah 19.0           

6            USA             RAILEY Paige 26.0           

49          NOR            ENGER EIDE Marthe 99.0

54          NOR            STRANDENES Kristine 105.0           

63          NOR            KULLMANN Ina Berentsen 124.0           

82          NOR            UTHAUG Natcha 151.0           

89          NOR            BUE Tiril 179.0           

 

2.4 m

1            FRA             DAMIEN Seguin  6.0           

2            NED            SCHMITTER Thierry   6.0           

3            NED            KOL Barend 12.0           

4            CAN            TINGLEY Paul 26.0

5           AUS              BUGG Matt 28.0           

6           GBR              LUCAS Helena 30.0

9           NOR              ERIKSTAD Bjornar 38.0

RS:X 

54         NOR              WANG-HANSEN Sebastian    110.0