Peder Nergaard med mannskap fikk sine premier av prinsesse Astrid fru Ferner
Peder Nergaard med mannskap fikk sine premier av prinsesse Astrid fru Ferner

Rustne seilere fikk vasket seg på Hankø

Grundig Hankø Race Week åpnet med et smell torsdag.

Publisert

For sultne regttaseilere som ikke har vært ordentlig i båtene sine på lang tid ble åpningen av årets Hankø Race Week en frisk affære. Første dag med nordavind opp mot 13 m/sek. i kastene ble en skikkelig rustbanker for seilerne som slet med manøvre som tidligere var å betrakte som plankekjøring. Fredag og lørdag ble det imidlertid mye lettere vind og med mange vindkantringer ble det morsomme og utfordrende seilaser.

Resultater – Topp tre alle klasser:

Melges:

  1. «Blow», Peder Nergaard, Eivind Rubinstein, Morten Helgesen og Petrus Eide, Fredrikstad SF
  2. «Rett Rund Hjørnet», Herman Horn-Johannessen, Malin Rørvik-Sundelin, Jan Fredrik Dyvi, Jan Borø og Stian Ness Rørvik, KNS
  3. «Storm Capital Racing», Peder Jahre, Pål Tønneson, Ane Gundersen/Morten Astrup, Marius Falch Orvin og Sivert Denneche, Tønsberg SF

IOD

  1. «Blues», Martin Rygh, Walther Øhre, Fredrik Rygh og Bjørn Sørensen, Tønsberg SF
  2. «Blondine», Andre Manskow, Erik Bjar, Christian Theodorsen og William Paus, Fredrikstad SF
  3. «Ivory», Tormod Lie, Tore Magnussen, Per Arne Skjeggestad, Rino Fred Jensen og Vidar Moe, Fredrikstad SF
«Wanda» med Dag Usterud til rors
«Wanda» med Dag Usterud til rors

8mR

  1. »Wanda», Lars Ingeberg, Torgeir Pedersen, Øystein Sabel Christoffersen, Johan Karlson, Dag Usterud, Terje Sorteberg, Ole Martin Lunde Iidal, Grimstad SF
  2. «IF», Tom Knutsen, Petter Honningsvåg, Daniel B. Andersen, Odd Erik Aks, Per Ferskaug, Peter Hauff, Christian Nygaard, KNS
  3. «Carron», Morten Tenvig, Arne Haabeth, Stein Sørlie, Sigbjørn Windingstad, Erlend Kjeldstad, Per-Eilert Vierli og Olav Larsen, Oslo SF

J/70

  1. «Agera3» Lasse Berthelsen, Fredrik Eriksen, Eivind Melleby og Malou Syversen, Fredrikstad SF
  2. «Jeje», Petter Mørland Pedersen, Mikkel Hessen, Petter Hessen og Jonathan Seim, KNS
  3. «Still Crazy», Anders Klippenberg, Joachim Storksen, Morten Røisland og Hans Petter Vordahl, KNS

Drake

  1. «Icecube», Steinar Basberg, Alexander Ferner og Christian Hatch, Fredrikstad SF
  2. «Miss W», Leif W. Erichsen, Jan Monrad Hansen, Haagen Bach og Carolle Reitzer, Christiania SF
  3. «Footloose», Steff Herbern, Iver Waalen og Stig Herbern, KNS
Powered by Labrador CMS