Gullkamp til det siste

Kun 1.5 poeng skilte de to første båtene i VM for X-99 som ble avsluttet i Åsgårdstrand idag

Publisert

Det ble jevnt mellom den tyske VM forsvareren og favoritten Christian Soyka og danske Mads Christensen, og VM ble først avgjort på mesterskapets siste dag. De norske lagene nådde ikke opp denne gangen. Ikke uventet var det Tom Clement Ludvigsen fra Arendal som ble beste norske, mens Petter Hagelund som tidlig lå godt an falt av mot slutten av regattaen.

Resultater:

1. IMMAC sailing team / Baltic Bay 7 GER 408 SVI Christian Soyka 5.0 1.0 3.0 1.0 (7.0) 7.0 1.0 1.0 4.0 1.0 1.0 (10.0) 5.0 4.0  34.0

2. The Last 5 DEN 605 Frem Per Jungersen / Mads Christensen 1.0 2.0 1.0 (13.0) 2.0 2.0 5.0 4.0 (9.0) 3.0 6.5 3.0 4.0 2.0  35.5

3. Team Xive 8 GER 446 Yacht Club Strande Martin Christiansen 4.0 3.0 4.0 7.0 6.0 (30.0 OCS) 3.0 2.0 2.0 6.0 5.0 4.0 8.0 (9.0)  54.0

4. Niller 3 DEN 573 Frem Jens Haldager 2.0 4.0 7.0 6.0 1.0 (14.0) 6.0 7.0 1.0 (9.0) 6.5 6.5 6.5 6.5  60.0

5. fiefdeeler 6 GER 108 RSC 92 Christian Schönrock 7.0 (19.0) (10.0) 5.0 8.0 4.0 4.0 3.0 8.0 2.0 10.0 1.0 9.0 1.0  62.0

6. Mille 2 DEN 517 Kim Rasmussen 6.0 (30.0 DSQ) 12.0 2.0 10.0 1.0 (16.0) 8.0 3.0 8.0 2.0 2.0 15.0 5.0  74.0

7. Kryss 21 NOR 574 Arendal Tom Clement Ludvigsen 11.0 7.0 6.0 (23.0) 4.0 13.0 2.0 9.0 7.0 13.0 13.5 (25.0) 1.0 17.0  103.5

15. Piano 14 NOR 346 KNS Petter Hagelund 20.0 14.0 9.0 3.0 12.0 20.0 14.0 (30.0 DNF) 14.0 5.0 15.0 6.5 19.0 (27.0)  151.5

16. Aquila II 16 NOR 551 DSSF Magnus Brun 26.0 9.0 (30.0 OCS) 14.0 11.0 15.0 21.0 (30.0 OCS) 5.0 15.0 17.0 17.0 3.0 14.0  167.0

17. Xess 15 NOR 463 Bærum Jon Håvard Loge 19.0 10.0 19.0 10.0 5.0 11.0 20.0 18.0 (25.0) 23.0 (30.0 DSQ) 11.0 12.0 11.0  169.0

21. iBåt 2.0 18 NOR 547 KNS Tor Sivertsen 23.0 21.0 24.0 11.0 (25.0) 22.0 22.0 23.0 16.0 18.0 11.5 (30.0 OCS) 21.0 13.0  225.5

22. Slappa 13 NOR 287 Holmestrand Tobias Brodtkorb 24.0 11.0 (30.0 OCS) 8.0 19.0 26.0 23.0 22.0 17.0 (27.0) 25.0 21.0 11.0 19.0  226.0

23. Skjær Flaks 20 NOR 572 KNS Marius W. Larsen (28.0) 17.0 25.0 12.0 14.0 25.0 8.0 19.0 (26.0) 25.0 21.0 26.0 23.0 26.0  241.0

24. Castor 23 NOR 591 Åsgårdstrand Pål Bratbak 22.0 20.0 18.0 16.0 16.0 24.0 17.0 (30.0 OCS) (30.0 OCS) 30.0 DNS 22.0 12.0 26.0 18.0 241.0

25. Sparebanken Vest 19 NOR 563 Florø Frode Stavang 12.0 26.0 23.0 (28.0) 17.0 19.0 (28.0) 15.0 21.0 22.0 18.0 24.0 22.0 24.0  243.0

26. Xellence 17 NOR 546 Mandal Geir Grasmo 15.0 24.0 26.0 (27.0) 23.0 12.0 24.0 13.0 24.0 24.0 23.0 23.0 (28.0) 22.0  253.0

27. jeppx 12 NOR 59 KNS Rune Øverås 21.0 22.0 17.0 25.0 9.0 (30.0 DNF) 27.0 16.0 22.0 21.0 (30.0 DNF) 30.0 DNF 20.0 29.0  259.0

29. Pollux 22 NOR 584 Sjøkrigsskolen SF Preben Kristiansen 25.0 25.0 27.0 26.0 (28.0) (30.0 DSQ) 26.0 25.0 27.0 28.0 26.0 18.0 27.0 12.0 292.0