NM i bølgesurfing for første gang
NM i bølgesurfing for første gang

NM i bølgesurfing for første gang

For første gang skal det kåres en norgesmester i bølgesurfing i Norges Seilforbunds regi.

Publisert Sist oppdatert

Rekordtidlig – allerede i begynnelsen av mars – skal Norges Seilforbund dele ut de første NM-medaljene. Forbundet er nå paraplyorganisasjonen for all sport som utøves på brett, og fra 4. til 6. mars skal det avgjøres hvem som blir norgesmester i bølgesurfing.

Det skjer i regi av Stadt Surfklubb – og tidspunkt og sted skulle borge for muligheter solid vær og store bølger.

Les også: Et forbund for alle

EUROPAJOLLE-SEILERE MED KNIVEN PÅ STRUPEN. Også Europajolle-seilerne er tidlig ute til neste år. Allerede i slutten av mai skal norgesmesteren kåres, og etter svært laber deltagelse i NM i 2015 - bare 11 seilere stilte til start på Nesodden – har klassen krav på seg til å kunne mønstre minst 20 seilere for at NM-medaljene skal kunne taes ut av skuffen. Mesterskapet går i Horten.

NM 2016 – FORELØPIG LISTE

DATO KLASSE ARRANGØR
04.03-06.03 Bølgesurfing Stadt Surfklubb
28.05–29.05 Europajolle Horten Seilforening
03.06-05.06 Melges 24 Gandsfjorden Seilforening
18.06–19.06 Knarr Oslo Seilforening
29.06-3.07 Snipe Milde Båtlag
14.07-15.07 Killing KNS
30.07-31.07 BB11 Arendals Seilforening
12.08-14.08 12,5 kvm krysser Risør Seilforening
12.08-14.08 Optimist Bergens Seilforening
12.08-14.08 Raceboard Åsane Seilforening
12.08-14.08 BIC Åsane Seilforening
12.08-14.08 RS:X Åsane Seilforening
13.08–14.08 Oselvar Siglarlaget Njord/Tysnes
13.08–14.08 Grimstadjolle Grimstad Seilforening
26.08-28.08 Express Moss Seilforening
27.08-28.08 2.4 mR Seilforeningen 1928
03.09-04.09 RS Feva Asker Seilforening
03.09-04.09 29er Asker Seilforening
03.09-04.09 Andunge Asker Seilforening
03.09-04.09 11:MOD Røyken
24.09–25.09 Laser 4.7 Ran Seilforening
24.09–25.09 Laser Radial U21 Ran Seilforening
01.10-02.10 Slalom brett Glesnes Ungdom & Idrettslag
15.10-16.10 Mesternes Mester Norges Seilforbund
  Snipe Damer Bærum Seilforening
  Snipe Master Bærum Seilforening
  Laser Standard  
  Finnjolle  
  Formula 18  
  Match Racing  
  ORCi  
  Shorthanded  
  Drake  
  IF-båt  
  H-båt  
  Yngling