SONY DSC
SONY DSC

Prøve OL endelig igang

Etter dager med venting og utsettelser er endelig prøve OL igang igår med seilaser i alle klasser. Idag er seilasene igjen avlyst på grunn av vindstille.

Publisert

Jannicke Stålstrøm, Finnjolla og Ynglingen kom godt igang, ellers strever de norske seilerne på OL banene der det igår blåste  6-8 knops vind fra sydøst, men med rotete sjø.

Yngling - etter to seilaser

1 GBR Sarah AYTON Sarah WEBB Pippa WILSON 2 1 - 3 p

2 USA Sally BARKOW Carrie HOWE Debbie CAPOZZI 1 3 - 4 p

3 NED Renee GROENEVELD Annemieke BES Marije KAMPEN 4 2 - 6  p

4 RUS Ekaterina SKUDINA Diana KRUTSKIKH Natalia IVANOVA 5 4 - 9 p

5 GER Ulrike SCHUEMANN Ute HOEPFNER Julia BLECK 7 6 - 13 p

6 NOR Siren SUNDBY Lise Birgitte FREDRIKSEN Alexandra KOEFOED 6 7 - 13 p

49er

1 ESP  Iker MARTINEZ 1 2 2   -  5 p

2 GRE  Athanasios PACHOUMAS  3 10 1 - 14 p

4 POR Jorge LIMA  4  8  3   -  15 p                                                               

4 DEN Peter HANSEN  10 1  7   -  18 p                                                                

5 AUT  Nico DELLE KARTH  7  4  11  - 22 p                                                         

6 USA  Morgan LARSON 15 3  5  -  23 p                                                                 

14 NOR Christopher GUNDERSEN/Frode BOVIM 16  7 17 -  40 p

Finnjolle

1 GBR  Ben AINSLIE 1  2 - 3 p                                      

2 CRO  Ivan KLJAKOVIC GASPIC  3  3   - 6 p                                             

3 SLO   Gasper VINCENC  2  6 - 8 p                                               

4 DEN  Jonas HOEGH-CHRISTENSEN  4  4  - 8    

5 NOR   Peer MOBERG  5  5  - 10 p

Laser

1 GBR  Paul GOODISON  3  4   -  7 p

2 POL  Maciej GRABOWSKI  1  8  - 9 p                                        

3 CAN  Michael LEIGH  4  6  - 10 p                                             

4 SWE  Rasmus MYRGREN  8  3  - 11 p

5 ESP Javier HERNANDEZ   6  5 - 11 p                                             

6 ARG  Julio ALSOGARAY  12  2 - 14 p

30 NOR Kristian RUTH 33  25  -  58 p

Laser Radial

1 BEL  Evi VAN ACKER  1  2 - 3 p                                            

2 NZL Jo ALEH  9  1 - 10 p

3 CAN Lisa ROSS  2  8 - 10 p

4 LTU  Gintare VOLUNGEVICITE  12  3  - 15 p

5 FIN  Sari MULTALA  10  6  - 16 p

6 MEX Tania ELIAS-CALLES  4 14 - 18 p

16 NOR Elin SAMDAL MARIA  23 11  -  34 p

RS:X kvinner

1 GBR Bryony SHAW   1 2  -  3 p

2 FRA Faustine MERRET 4 1  - 5 p                                             

3 CHN Jian YIN 3  3 -  6 p

4 ITA  Alessandra SENSINI  2 7 -  9 p

5 ISR Maayan DAVIDOVICH 8  4 - 12 p

6 NZL Barbara KENDALL  7  6  - 13 p

9 NOR Jannicke STALSTROM  6 15 -  21 p