
Norgescup-seilere in spe på rekruttsamlinger
På tampen av sesongen samles Optimist-seilere over hele landet for å forberede seg på 2011-sesongen.
– Norsk Optimistjolleklubb er opptatt av rekrutteringen til seilsporten. Hvert år arrangerer vi derfor rekruttsamlinger i ulike deler av Norge slik at unge optimistseilere kan bli bedre kjent med andre seilere fra samme region gjennom trening og sosialt samvær, sier Linda Salterød Jonas i Norsk Optimistjolleklubb til SEILmagasinet.
TRE SAMLINGER. I alt vil det bli avholdt tre samlinger; en på Østlandet (24.–26 september), en på Vestlandet (1.–3. oktober) og en på Sørlandet (24.–26 september). Vertsskap for de tre samlingene er henholdsvis Soon Seilforening, Ran Seilforening og Lillesand Seilforening.
– Hensikten med rekruttsamlingene er også å forberede seilerne på deltagelse i norgescup for Optimist. Samlingene er derfor åpne for seilere som planlegger å delta i norgescup i Optimist i 2011, heter det i innbydelsen.
– Prioritet vil bli gitt til seilere født i 1998, som vil seile i A-klassen til neste år, men også seilere som er født i 1997/1999 som skal seile norgescup i A- eller B-klassen, er velkomne, heter det videre.
Trenere for de tre arrangementene vil være Ingrid Mortensen i Soon, Martin Krauss Amundsen hos Ran og Magnus Bruun i Lillesand.
Alt innhold på www.seilmagasinet.no er opphavsrettslig beskyttet – © SEILmagasinet.
SEILmagasinet arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk.
SEILmagasinet har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til.
Kommentarer til artikkelen:
Ingen kommentarer er lagt til artikkelen!Bli den første til kommentere ved å fylle ut skjemaet under.
Ny kommentar:









1 Simen Løvgren
7 Rune Aasberg
8 Pål Terje Christensen





Tips en venn