Flere båter i mål

Flere båter fra ORC Club er nå i mål og med sørvesten kommer nå båtene til Horten på rekke og rad.

Publisert

En pulje av båter fra ORC Club er netopp i mål. «Team Normar», Jørn-Erik Ruuds First 40, en svensk Arcona 430, «Team Syversen» og tre X-41, «Quantum», «Lexington» og «Team Granseil» kom inn for få minutter siden.

Terje Wang forteller til Seilas at de har hatt stabil og lkende sydvest helt fra vinden slo inn ved Gullholmen igår kveld. Ved Færder blåste det riktig friskt, og de som har holdt ut, har hatt en fin seilas.

Her er oppdaterte passeringstider for TRISTEIN

Klasse: Flerskrog Start: 11.06.2010 12:10:00 Flagg: E

Plass Seilnr Båtnavn Båttype Skipper Forening Slutt Seilt tid Handicap Korrigert

1 NOR 237 AVALON Flerskrog Lucas Hofman Viken Flskr 12.06.2010 05:25:00 17:15:00 1.23 21:13:03

2 NOR 340 TRE SØSTRE Corsair 36 Kristian Aandahl Tønsberg SF 12.06.2010 03:32:00 15:22:00 1.47 22:35:20

3 NOR 238 BLAA RECEPT Norcat 37 Reidar Uthaug Viken Flskr 12.06.2010 03:45:00 15:35:00 1.54 23:59:54

4 NOR 11377 RÅTASS Dragonfly 920 extre Ole Petter Kjendbak Viken Flskr 12.06.2010 03:58:00 15:48:00 1.52 24:00:57

5 NOR 252 RASTLØS TRT1200cr Mari Tolfsen Reinsk Viken Flskr 12.06.2010 05:00:00 16:50:00 1.43 24:04:18

6 NOR 337 ALSVIDR Dragonfly 28 Sport Trond Evensen Tønsberg SF 12.06.2010 05:15:00 17:05:00 1.53 26:08:15

 

Klasse: IRC Start: 11.06.2010 12:20:00 Flagg: F

Plass Seilnr Båtnavn Båttype Skipper Forening Slutt Seilt tid Handicap Korrigert

1 NOR 12811 CAMILLA Cookson 50 Ole Martin Vordahl KNS 11.06.2010 23:31:00 11:11:00 1.38 15:23:17

2 NOR 12443 NORDSTJERNEN Landmark 43 Team Berg-Jacobsen KNS/Asker 12.06.2010 05:00:00 16:40:00 1.16 19:29:00

3 NOR 12343 DESTIN LANDMARK 43 TORE KANDAHL Asker SF 12.06.2010 03:05:00 14:45:00 1.48 21:49:48

4 NOR 13540 MAGIC King 40 Aasmund Drolsum Soon SF 12.06.2010 04:00:00 15:40:00 1.45 22:43:00

5 NOR 13500 LUSSO LUPA IRC John Langø Trondhjems S 12.06.2010 03:19:00 14:59:00 3 44:57:00

6 NOR 12243 KRISTIN IRC Dag Skarsgård Asker SF 12.06.2010 04:21:00 16:01:00 3 48:03:00

 

Klasse: LYS =>1,47 Start: 11.06.2010 12:20:00 Flagg: F

Plass Seilnr Båtnavn Båttype Skipper Forening Slutt Seilt tid Handicap Korrigert

1 NOR 13853 EXABYTE IMX-45 Geir Tømerstigen/Ho KNS 12.06.2010 03:20:00 15:00:00 1.48 22:12:00

2 NOR 12055 ONYX X-55 Thor Johan Furuholm KNS 12.06.2010 02:45:00 14:25:00 1.54 22:12:06

3 SWE 8790 CARBONCAVE ILC40 Per Asp Nesodden SF 12.06.2010 03:33:00 15:13:00 1.47 22:22:06

4 NOR 12143 SANTA Landmark 43 Claus Landmark KNS 12.06.2010 03:23:00 15:03:00 1.49 22:25:28

5 NOR 13040 BLACK PEARL Pogo 40 Sverre Ellingsen KNS 12.06.2010 04:44:00 16:24:00 1.51 24:45:50

6 GBR 8055 CELESTE OF SOLENT Farr 65 R Stein Egil Svendse Stavanger SF 12.06.2010 06:06:00 17:46:00 1.57 27:53:37

 

Klasse: ORC Club Start: 11.06.2010 12:20:00 Flagg: F

Plass Seilnr Båtnavn Båttype Skipper Forening Slutt Seilt tid Handicap Korrigert

1 NOR 13697 TEAM NORMAR First 40 Jørn-Erik Ruud Moss SF 12.06.2010 03:09:00 14:49:00 0,902/97,7 11:47:16

2 SWE 6 UK SYVERSEN Arcona 430 Anders Nordström GKSS 12.06.2010 03:10:00 14:50:00 0,9/83,7 11:59:57

3 NOR 9976 XANTHIPPE IMX 40 Jan Henrik Bryde Asker SF 12.06.2010 04:25:00 16:05:00 0,883/99,4 12:35:50

4 NOR 12242 AL CAPONE GP42 Christian von Trep Bundefj. SF 12.06.2010 02:44:00 14:24:00 1,009/86,9 13:07:37

5 NOR 13639 GODEVENNER First 40 Elling Rishoff Asker SF 12.06.2010 04:45:00 16:25:00 0,91/98 13:21:27

6 NOR 39 STARFISH ORC Jacob LOrsa KNS 12.06.2010 04:40:00 16:20:00 3/0 49:00:00

 

Klasse: First 40.7 Start: 11.06.2010 13:10:00 Flagg: H

Plass Seilnr Båtnavn Båttype Skipper Forening Slutt Seilt tid Korrigert

1 USA 40777 FIRST TRACKS First 40.7 Svenn Erik Hansen Drammens SF 12.06.2010 05:19:00 16:09:00 16:09:00

 

Klasse: LYS R40 Start: 11.06.2010 13:10:00 Flagg: H

Plass Seilnr Båtnavn Båttype Skipper Forening Slutt Seilt tid Handicap Korrigert

1 SWE 70 TEKNOVA/ALBATROSS R FIRST 40 BENGT FALKENBERG GKSS 12.06.2010 04:33:00 15:23:00 1.39 21:22:58

2 NOR 12510 BREEZIN X-40 Morten Gaarud KNS 12.06.2010 05:35:00 16:25:00 1.35 22:09:45

3 NOR 12791 FRISK Elan 410 Jon Egil Johnsen Fredrikstad 12.06.2010 05:15:00 16:05:00 1.39 22:21:21

4 NOR 10719 NIBE X-40 Torleif Nesheim KNS 12.06.2010 05:46:00 16:36:00 1.35 22:24:36

5 NOR 10140 XIFIA IMX-40 Kai Viksjø Bærum SF 12.06.2010 05:40:00 16:30:00 1.38 22:46:12

6 NOR 12528 NETHANJA IV X-40 Christian Ferner KNS 12.06.2010 06:30:00 17:20:00 1.34 23:13:36

7 NOR 12666 ARME RIDDERE A 40 Thomas Guttormsen Soon SF 12.06.2010 05:36:00 16:26:00 1.43 23:29:58

8 NOR 13333 ASISS Archambault 40 rc Ole Birger Giæver Trondhjems S 12.06.2010 06:46:00 17:36:00 1.44 25:20:38

 

Klasse: LYS 1.37-46 Start: 11.06.2010 13:20:00 Flagg: J

Plass Seilnr Båtnavn Båttype Skipper Forening Slutt Seilt tid Handicap Korrigert

1 NOR 9779 JOKERMAN X-50 Per Ottar Skaaret Asker SF 12.06.2010 04:10:00 14:50:00 1.45 21:30:30

2 NOR 9095 CHAOS Swan 48 Morten Opstad KNS 12.06.2010 04:54:00 15:34:00 1.39 21:38:15

3 BRA 333 SAGA LYS Erling S. Lorentzen KNS 12.06.2010 06:52:00 17:32:00 1.37 24:01:14

 

Klasse: LYS R36 Start: 11.06.2010 13:30:00 Flagg: K

Plass Seilnr Båtnavn Båttype Skipper Forening Slutt Seilt tid Handicap Korrigert

1 NOR 9100 VIRGINA Bashford 36 Michael Nygaard Stavanger SF 12.06.2010 05:15:00 15:45:00 1.34 21:06:18

 

Klasse: Skøyteklasse B Start: 11.06.2010 18:00:00 Flagg: D

Plass Seilnr Båtnavn Båttype Skipper Forening Slutt Seilt tid Korrigert

1 NOR 8531 PONTOS Randesund35 Vegard Lunde N/A 12.06.2010 04:28:00 10:28:00 10:28:00

 

Klasse: Skøyteklasse E Start: 11.06.2010 18:00:00 Flagg: D

Plass Seilnr Båtnavn Båttype Skipper Forening Slutt Seilt tid Korrigert

1 R/S 5 LIV Skøyte Terje Smith KNS 12.06.2010 04:00:00 10:00:00 10:00:00

 

Klasse: LYS u/sp Son Start: 11.06.2010 18:10:00 Flagg: E

Plass Seilnr Båtnavn Båttype Skipper Forening Slutt Seilt tid Handicap Korrigert

1 NOR 5907 COLON Greate Dane 37 Petter Fernando Rin KNS 12.06.2010 03:20:00 9:10:00 1.02 9:21:00

2 NOR 7336 RÅN Contrast 36 Morten Aspestrand Moss SF 12.06.2010 02:22:00 8:12:00 1.17 9:35:38

3 NOR 4496 BAJEDA norlin 37 egil kristiansen Asker SF 12.06.2010 02:32:00 8:22:00 1.17 9:47:20

4 NOR 11552 MAGICA Bavaria 42 CR Morten Klever Fredrikstad 12.06.2010 02:19:00 8:09:00 1.25 10:11:15

5 NOR 11667 KARISMA Bavaria 47 AC Håkon Ingvaldsen KNS 12.06.2010 02:19:00 8:09:00 1.26 10:16:08

6 NOR 14145 CASIOPEIA Bavaria 38 Halvor Borse Asker SF 12.06.2010 03:20:00 9:10:00 1.17 10:43:30

7 NOR 12380 KAIZEN Jeanneau Sun Odysse Audun Amundsen Moss SF 12.06.2010 03:30:00 9:20:00 3 11:00:48

 

Klasse: Shorthanded LYS Start: 11.06.2010 18:10:00 Flagg: E

Plass Seilnr Båtnavn Båttype Skipper Forening Slutt Seilt tid Handicap Korrigert

1 NOR 6753 PAPILLON Contrast 36 Erik Johannessen Moss SF 12.06.2010 01:18:00 7:08:00 1.2 8:33:36

2 D 418 DEN LILLE HAVFRUE Spekkhugger Stig Rolfsvåg Moss SF 12.06.2010 02:38:00 8:28:00 1.04 8:48:19

3 NOR 10378 BRIS JS9000 Knut Hjeltnes KNS 12.06.2010 01:00:00 6:50:00 1.35 9:13:30

4 NOR 10705 MARITA Oceanis 430 Petter Hegle Holmestr. SF 12.06.2010 02:31:00 8:21:00 1.2 10:01:12

 

Klasse: Skøyteklasse D Start: 11.06.2010 18:10:00 Flagg: E

Plass Seilnr Båtnavn Båttype Skipper Forening Slutt Seilt tid Korrigert

1 NOR 8546 CALIOPE IV Skøyte Johan Collett Asker SF 12.06.2010 03:48:00 9:38:00 9:38:00

2 NOR 8613 SARE Seilskøyte Anders L. S. Herlo Horten SF 12.06.2010 04:40:00 10:30:00 10:30:00

 

Klasse: Skøyteklasse F Start: 11.06.2010 18:10:00 Flagg: E

Plass Seilnr Båtnavn Båttype Skipper Forening Slutt Seilt tid Korrigert

1 NOR 9112 NORION Havkrysser Harald Sundbye Bundefj. SF 12.06.2010 03:38:00 9:28:00 9:28:00