Gedigen jollemønstring i Lillesand

Hele 123 Optimitsjoller og 52 E-joller stilte på startlinjen i helgens Norges Cup regatta i  Lillesand.

Publisert

Seilerne hadde fine forhold i tildels frisk vind i kjølig vårvær og fikk gjennomført seks seilaser lørdag og søndag.

Resultater E-jolle gutter 15 båter

1 Martin Frigstad Pedersen    Christiansand Seilforening    2.0    1.0    3.0    1.0    7.0    (21.0)   14.0

2 Jon Aksel Mortensen    Arendals SF    1.0    5.0    1.0    3.0    (19.0)    14.0     24.0

3 Magnus Andersen    NesodSF    6.0    8.0    (11.0)    8.0    4.0    4.0     30.0

4 Kristian Hammarstrøm    Drøbaksund Seilforening    4.0    (53.0 OCS)    2.0    2.0    15.0    8.0   31.0

5 Oscar Widestam    Brevik    8.0    2.0    5.0    7.0    (23.0)    20.0    42.0

E-jolle rekrutt gutter 21 båter

1 Nicholas Fadler Martinsen    Soon Seilforening    7.0    3.0    7.0    6.0    2.0    (9.0)    25.0

2 Lars Johan Brodtkorb    Horten    3.0    6.0    13.0    9.0    8.0    (23.0)     39.0

3 Gotfred Andenes    Hjellestad Seilforening    11.0    18.0    9.0    13.0    (38.0)    19.0       70.0

4 Endre Nordstrand    Bærum Seilforening    5.0    12.0    23.0    12.0    (31.0)    29.0     81.0

5 Håvard Katle Fjon    Stavanger    26.0    (33.0)    18.0    20.0    24.0    10.0     98.0

E-jolle jenter 8 båter

1 Anette Kleppestø    Svelvik    15.0    11.0    8.0    (53.0 DNF)    14.0    12.0      60.0

2 Ada Næsset Hovind    Bærum Seilforening    17.0    9.0    15.0    11.0    18.0    (28.0)  70.0

3 Karianne Fonn Jårvik    Bergens Seilforening    27.0    17.0    27.0    (53.0 DNF)    1.0    1.0   73.0

E-jolle rekrutt jenter

1 Karianne Hammarstrøm    Drøbaksund Seilforening.no    30.0    31.0    35.0    (37.0)    5.0    2.0   103.0

2 Hanna Johansen    Svelvik Seilforening    (39.0)    36.0    21.0    22.0    9.0    18.0     106.0

3 Liv Rønholt Nilsen    Christianssands    32.0    (41.0)    41.0    32.0    10.0    13.0   128.0

Optimist klasse A 110 båter

1 Håvard Aker    Tønsberg    2.0    1.0    1.0    1.0    (21.0)       5.0

2 Marcus Salterød Jonas    Tønsberg    1.0    3.0    2.0    (20.0)    7.0    13.0

3 Ulrik Backe    Vestfjorden    3.0    5.0    (10.0)    5.0    1.0     14.0

4 Kristoffer Rosmo    Bundefjorden    (12.0)    2.0    5.0    2.0    8.0     17.0

5 Peder Møyner Lund    Vestfjorden    (8.0)    6.0    4.0    4.0    5.0     19.0

6 Ragna Agerup    KNS    6.0    (18.0)    3.0    8.0    15.0      32.0

7 Amalie Pilgaard Stubdrup    Egaa Seilklub    7.0    11.0    6.0    12.0    (111.0 DNC)     36.0

8 Martin Halseide    Asker Seilforening    (27.0)    15.0    14.0    3.0    6.0    38.0

9  Celine Therese Herud    Moss Seilforening    4.0    14.0    9.0    18.0    (20.0)    45.0

Optmist kl B 13 båter

1 Mats Skjønhaug    Bundefjorden    1.0    1.0    2.0    2.0    (5.0)    6.0

2 Pelle G. Lund    Stavanger    2.0    2.0    1.0    1.0    (7.0)     6.0

3 Halvor Fladsrud Bø    Bundefjorden    4.0    4.0    5.0    (7.0)    3.0    23.0    16.0