Hanse vant flest, Bavaria mest

Det viser startistikken over de fem beste i hver klasse i HH Skagen Race. Dermed satte turbåtene racerne skkkeig på plass.

Publisert

Mens Hanse sikret tre klasseseire og en 5. plass, hadde Bavaria hele ti båter blant de fem beste. To av dem vant sin klasse. Jeanneau hadde flest 2. plasser, hele tre, mens de vant en klasse. Også X-yachts som er godt bevendt med topplasseringer hevdet seg bra, med en seier og ytterligere seks i topp fem posisjon. Det store bildet er tatt i Skagen fredag morgen.

Her er statistikken:

1. Bavaria 10 plasseringer

2. Jeanneau 8

3. X-yachts 7

4. Beneteau 5

5. Hanse 4 x)

6. Dufour 4

7. Swan 2 x)

8. Sweden Yachts

9. Elan 2

x) plasseringer avgjør

LYS <1.27

1 AD UNDAS Hanse 411 Halvor Seiløe Smith KNS 18:56:11

2 OPTIMILA SunFast 3200 Simen Løvgren Asker SF 19:42:18

3 VENNINNA Cayenne 42 Svein Olav Moe Fredrikstad 19:06

4 Bavaria 38 Tor Djuve Søgne SF 20:47:35

5 FLYING CLOUD Sw. Yachts 390 Per Hertzberg KNS 20:52:42

LYS >1.28

1 YOGA Hanse 540 Jon Sæther Storli    Asker SF  18:28:31         

2 TOUCH OF MADNESS Jeanneau S O 52    Kjetil Davidsen   KNS  18:49:30         

3 JOKERMAN    X-50    Per Ottar Skaaret    Asker SF 19:28:39         

4  ELANOR    Elan 410    Tor Hove    Bærum SF 19:39:12         

5  VENUS    Elan 40    Egil Norli    Fredrikstad   20:06:23 

LYS <1.18

1  AMANDA    Bavaria 37 Cruiser  Rune Lie  Drøbaks. SF  20:11:44        

2  CHARGER    Oceanis 411    Robert Hercz    Bærum SF   20:46:58        

3  ITU    Bavaria 34    Tord Ulleberg    Asker SF  20:58:44        

4  STOREFRI Bavaria 37 Cr    Lars Krogh    Bundefj. SF  21:13:17        

5  RABBAGAST    CB 33    Thorstein Tønnesson    Moss SF  21:18:09    

Tur  

1 CUMULATUS Comet 45S Frithjof Wiese KNS 14:53:28         

2 HEMITH III  Sw. Yachts 45 Thor Arve Øveraasen    KNS 15:11:58         

3 PETITE II    Jeanneau 49DS    Jan Morten Ruud    Drøbaks. SF  15:15:56         

4 TROJA    Bavaria 44    Espen Martinsen    Røyken SF  15:18:39         

5 MONTEBELLO Bavaria 46 Cruiser    Even Evensen    Horten SF  15:42:51     

LYS R 30

1  JIPPI    Dufor 34 Dag Sem Oslo SF   20:08:37         

2  KRYSS    X -99    Tom Clement Ludvigs    Arendals SF 20:13:13         

3  ANDANTE    X-332    Terje Hall Torgerse    Bundefj. SF 20:24:15         

4  PITERAQ    Dufour 34    Robert Myhrer    Bundefj. SF  20:27:32         

5  VILLVIND    Dufour 34    Harald Klæboe    Drøbaks. SF   20:28:05   

Klasse: LYS u/sp   

 1  MY    Benetau First 50    Jeppe von Düring    KNS  19:51:14         

2  COLON    Greate Dane 37    Petter Fernando Ringvold   KNS   20:02:08         

3  VINCERO    Bavaria 37 C    Henrik Engelsviken    Fredrikstad   20:06:06         

4  DESIREE    Jeanneu S.O 40.3    Sturla Tune    Drøbaks. SF   20:16:48         

5  NORWEGIAN SPELL    Sun Magic 44    Arild Pedersen    Bundefj. SF   20:21:49   

Klasse: LYS 1,19 - 1,25   

1  NOR 11985    MY WAY    Hanse 370e    Stein Thoresen    Bærum SF 18:46:11         

2  ALBATROSS    Nordship 43    Jørn Engevik    Sandefjord S    19:13:54         

3  COULANT    Bavaria 42 C    Per Andreas Vogt    Moss SF  19:37:43         

4  FORTUNA    Contest 45CS    Knut Bakke    Asker SF  19:41:33         

5  FRIENDSHIP    Performance 35    Morten Køpke    Bærum SF 19:54:21   

Klasse: LYS R36   

1  NOR 10910    ILLE MORO I    Bavaria 42 Match    Ludvig Daae    Bundefj. SF  18:58:22         

2  MILLIWAYS    Seaquest 36    Andreas S.T. Brunvo    Vestfj. SF 19:52:37         

3  LATX    X-362 Sport    Håkon Hjorthøy    Asker SF   20:13:46         

4  LUCKY LADY II    First 36.7    Morten Lycke    Bærum SF   20:25:35         

5  SORTEBILL    Bavaria 42 Match    Per Sortedal    Brevik SF   20:27:22   

Klasse: LYS 1,26-1,33   

1  VICTORIA    Jeanneau S.O 49 DS    Eirik Dahl    Asker SF 19:29:58         

2  NEXT WAVE IV    Sun Odyssey 49    Jan Petter Dyrud    KNS  19:43:16         

3   FRØKEN FRYD    CB 365    Tom Olberg    Soon SF  19:58:04         

4  LURINGEN    Finngulf 39    Tommy Bergman    Asker SF  20:05:44         

5  ESCAPE    Hanse 400    Sjur Ringstad    Bundefj. SF  20:11:02   

Klasse: LYS R40  

1  AL CAPONE    Cookson 50    Einar w Sissener/Peer Moberg    KNS  18:05:38         

2  VINI    Benetau First 50    Thor Magnus Lie    Soon SF  19:13:11         

3  MORE CHAOS    Swan 56 R    Audar Sundvall    KNS    20:23:35         

4  LEXINGTON  X-41 Espen Clason  KNS  20:23:41         

5  BEAST 3  X-41 Hans Christian Hol  KNS   20:26:48   

Klasse: LYS >= 1,34  

1   PIXELINE    X-442    Henning Hansen    Drammens SF   19:06:58         

2   ROARING FORTIES    Baltic 52    Marius von Hanno    KNS   19:13:06         

3   ZORRO    Swan 45    Rune Pedersen    Drøbaks. SF    19:13:32         

4   KJAPPFOT    Dufour 44 P    Hans Wang    KNS  19:22:33         

5   TEKNOVA    FIRST 45    BENGT FALKENBERG    GKSS  19:32:00