Mange i mål
Mange i mål

Mange i mål

Etter en praktfull natt der vinden snudde fra syd til nord er nå mange båter i mål og det er mulig å kåre klassevinnere.

Publisert

Hovedbilde: Morgenstemning med kryss mot mål. instagramfoto: Benedikte Jamth

Hovedfeltet er på vei nordover etter å ha rundet Tristein og Hollenderboen. Det blåser nå 5,2 m/sek fra nord på Færder .

Mens båtene i respittklassene, stadig har korrigerte tider å forholde seg til og derfor ikke kan presentere endelige resultatlister, kan vi fastslå et Express- og IF klassen har kåret sine vinnere. Blant Expressene, Færderseilasens største entypeklasse, er det NN, Bjørn Nilsen fra Brevik som er vinneren, mens det er KNS seileren Terje Johannessen i «Ifnot» som var raskest av IFene.

Blant Færderdebutantene som har startet i egen klasse var Nina Karl Wilhelm Weldingh fra Larvik Seilforening først i mål.

Plasseringer for båter rundet Tristein:

R45

1    Trucknor Wolfpack Thomas Nilsson (Kongelig Norsk Seilforening) TP52       

2    CarbonCave Per Asp (Nesodden Seilforening) ILC 40

3    Destin Tore Kandal (Asker Seilforening) Landmark 43   

4    Karoline Dag Skarsgård (Asker Seilforening) Landmark 43   

5    NORsteam Herman Fostvedt (Kragerø Seilforening)  Farr 40 OD   

6    NorXL Otto B. Backe (Kongelig Norsk Seilforening) Xp-50   

7    Al Capone Christian von Trepka (Bundefjorden Seilforening) GP42

NOR-R T4- Bane T

1    L'Escalier Erling Moen Synnes (Kongelig Norsk Seilforening) 11 MOD       

Shorthanded Bane T

1    Camilla Ole Martin Vordahl (Kongelig Norsk Seilforening)    Cookson 50   

Express -Bane H

1    NN Bjørn Nilsen (Brevik Seilforening)   

2    Jinx Øyvind Thoner (Bundefjorden Seilforening)   

Klasse Tur 1 Bane M

1    Blåvalen Otto Jørgensen (Tønsberg Seilforening) Campus 6,3   

NOR R u/Spinnaker, Bane M

1    Slør Egil Andersen (Hurum Seilforening) Hanse 311   

2    Lupona Wolfgang Eichstetter (Asker Seilforening)    Kron   

3    Luna Trond Mårvik (Drøbaksund Seilforening) Hanse 355 

 

Fersk i Færdern -Bane M

1    Nina Karl Wilhelm Weldingh (Larvik Seilforening)  Lotus   

NOR- R M1 - Bane M

1    Hananda David R. Cooper (Asker Seilforening) Vindø 45   

2    Frk. Trigger Knut Gudmund Carlsen (Soon Seilforening) Cumulus   

Klassisk Treseiler -Bane M

1    Vema III Eric Svenkerud (Kongelig Norsk Seilforening) 12mR   

2    Wanda Magne Brekke (Kongelig Norsk Seilforening) 8mR    1,62   

3    Colonia II Ola Sandnes Liaaen (Ålesunds Seilforening) P. Rhodes sloop   

4    Lydia Bengt Danielsen (Kongelig Norsk Seilforening) 8-meter   

5    Le Cid Lars Tingstad (Kongelig Norsk Seilforening) 12m cr   

6    Carmen IV Heidi Gjersøe Thaulow (Ullern Seilforening) 8mR   

7    Flirt IV Gustav Martinsen (Kongelig Norsk Seilforening) 9mR   

8    Nora Leif Erik Loftesnes (Kongelig Norsk Seilforening) One Off   

IF - Bane M

1    Ifnot Terje Johannesen (Kongelig Norsk Seilforening)   

2    Campione Nils Jarem (Bærum Seilforening)   

3    Sol Jan Christian Jørgensen (Bærum Seilforening)   

4    Madeleine Robert Bay (Bærum Seilforening)

5    Compromise Trond Aasland (Bærum Seilforening)   

6    Patricia II  Svein Heglund (Asker Seilforening)   

7    New Deal Bjørn Rud (Oslo Seilforening)   

8    Jennifer Bernt Nissen (Bærum Seilforening)     

9    Sushi Karoline Ihlen (Bærum Seilforening)       

10    Kalebass Jan Kolbjørnsen (Bærum Seilforening)