Mannskaplistene for helvetesetappen

Søndag starter etappe fire fra Singapore til Qingdao og mannskapet ruster seg for den tøffeste påkjenningen hittil i Volvo Ocean Race.

Publisert

Mannskapslistene til den fjerde etappen i Volvo Ocean Race viser få forandringer, men det er bare de to lederbåtene som seiler med det samme mannskapet som seilte forrige etappe.

Ombord på Puma må vaktsjef Chris Nicholson forlate skuta med en alvorlig kneskade som må opereres, men han blir erstatte av den svært rutinerte Erle Williams som har mange jorden rundt seilaser bak seg.

Skipper Anders Lewander på E3 står også over etappen med kneskader. Han blir erstattet av Klas Nyløf. Eivind Melleby har oppgaver på hjemmefronten og blir erstattet av Jann Neergaard.

DELTA LLOYD

1. Roberto Bérmudez de Castro/ESP – skipper

2. Frits Koek/NED - navigator

3. Sander Pluijm/NED -MCM

4. Stuart Wilson/NZL – watch captain

5. Guillermo Altadill/ESP – watch captain

6. Andre Fonseca/BRA - helmsman

7. David Pella/ESP – trimmer/pitman

8. Edwin O’Connor/IRL – trimmer

9. Martin Watts/GBR – trimmer

10. Gerd-Jan Poortman/NED – bowman

11. Morgan White/AUS - bowman

On: Frits Koek/NED – navigator

Guillermo Altadill/ESP – watch captain

Andre Fonseca/BRA – helmsman

David Pella/ESP – trimmer/pitman

Off:  Matthew Gregory/USA - navigator

 Ryan Houston/NZL – watch captain

Peter Van Nierkerk/ NED – helmsman

Eduard van Lierde//NED – helmsman

ERICSSON 4

1. Torben Grael/BRA - skipper

2. Jules Salter/GBR - navigator

3. Guy Salter/GBR - MCM

4. Brad Jackson/NZL – watch captain

5. Stu Bannatyne/NZL – watch captain

6. Dave Endean/NZL - pitman 

7. Horacio Carabelli/BRA - trimmer 

8. Tony Mutter/NZL - trimmer

9. Joao Signorini/BRA - trimmer

10. Ryan Godfrey/AUS - bowman

11. Phil Jameson/NZL – bowman

No changes

 

ERICSSON 3

1. Magnus Olsson/SWE – skipper

2. Aksel Magdahl/NOR - navigator

3. Gustav Morin/SWE MCM

4. Richard Mason/NZL - watch captain 

5. Thomas Johansson/FIN - helmsman

6. Claes Nylof/SWE - helmsman

7. Martin Strömberg/SWE – trimmer

8. Jens Dolmer/DEN - pitman

9. Jann Neergaard/DEN

10. Anders Dahlsjö/SWE - mastman 

11. Martin Krite/SWE - Bowman 

On:   Claes Nylof/SWE – helmsman

Jann Neergaard/DEN

Off:  Anders Lewander/SWE

Eivind Melleby/NOR – helmsman

GREEN DRAGON

1. Ian Walker/GBR - skipper 

2. Ian Moore/IRL – navigator

3. Guo Chuan/CHN - MCM

4. Neal McDonald/GBR – watch captain

5. Anthony Merrington/AUS – watch captain

6. Ian Budgen/GBR helmsman/trimmer

7. Phil Harmer/AUS – helmsman/trimmer

8. Tom Braidwood/AUS – pitman/trimmer

9. Andrew Mclean/NZL – pitman/trimmer

10. Freddie Shanks/GBR - bowman

11. Justin Slattery/IRL – bowman

On: Ian Moore/IRL – navigator

Tom Braidwood/AUS – pitman/trimmer

Ian Budgen/GBR helmsman/trimmer

Off:   Steve Hayles/GBR – navigator

Damian Foxall/IRL – watch captain

James Carroll/IRL – pitman

     

PUMA OCEAN RACING

1. Ken Read/USA - skipper

2. Andrew Cape/AUS - navigator

3. Rick Deppe/GBR MCM

4. Sidney Gavignet/FRA – watch captain

5. Robert Greenhalgh/GBR – watch captain

6. Rob Salthouse/NZL – helmsman/trimmer

7. Justin Ferris/NZL – helmsman/trimmer

8. Erle Williams/NZL – helmsman/trimmer

9. Shannon Falcone/ANT – trimmer/pitman

10. Casey Smith/AUS – bowman

11. Michael Müller/GER – helmsman/bowman

On:  Erle Williams/NZL – helmsman/trimmer

Off:  Chris Nicholson/AUS – watch captain

   

TELEFÓNICA BLUE

1. Bouwe  Bekking/NED - skipper  

2. Iker Martinez/ESP - co-skipper/helmsman    

3. Simon Fisher/GBR- navigator

4. Gabriele Olivo/ITA - MCM

5. Jonathan Swain/RSA – watch captain

6. Tom Addis/AUS – meteo

7. Jordi Calafat ESP – helmsman

8. Xabier Fernandez/ESP - trimmer

9. Pablo Arrarte/ESP Spanish - trimmer

10. Daryl Wislang/NZL - bowman

11. Pepe Ribes/ESP - bowman

No changes 

 

TELEFÓNICA BLACK

1. Fernando Echávarri/ESP- skipper

2. Roger Nilson/SWE - navigator

3. Mikel Pasabant/ESP - MCM

4. Gonzalo Araujo/ESP – watch captain

5. Jaime Arbones/ESP – watch captain

6. Francisco Rivero/ESP - bowman

7. Pablo Iglesias/ESP - helmsman

8. Javier   De  La  Plaza/ESP - helmsman

9. David  Vera/ESP - trimmer

10. Antonio Cuervas-Mons/ESP - trimmer

11. Michael Pammenter/RSA - bowman

On:  Francisco Rivero/ESP - bowman

Off:  Santiago Lange/ARG – watch captain