NC3 vel gjennomført
NC3 vel gjennomført

NC3 vel gjennomført

NC3 i Moss bød på varierte forhold.

Publisert Sist oppdatert

– Rundt 330 seilere deltok i NC på Søly siste helgen i mai. Med alle klasser representert, inklusive brettseilere, ble dette den største jolleregattaen i Norge i år. Samtidig arrangerte Moss Seilforening for første gang en junior camp for C-seilere, og her deltok hele 30 seilere fra hele landet, skriver arrangørforeningen på sine nettsider..

– Hele arrangementet var en kjempesuksess med bra vindforhold, selv om været var litt varierende. Mange blide fjes blant både frivillige, seilere og foreldre ga en god stemning på land. Takket være en formidabel innsats fra ca. 50 frivillige, klarte vi å gjennomføre arrangementet på en måte som mange seilforeninger bare kan misunne oss, fortsetter stemmen fra foreningen.

ENTUSIASTISK. Tidligere leder i Bundefjorden Seilforening, Erik Kristiansen, viste tydelig begeistring for arrangementet og sin egen forenings prestasjoner i en epost til SEILmagasinet:

– To seilaser ble seilt på lørdag under vanskelige forhold med regn, vind fra nord og øst med store skift og trykkvariasjoner. Søndag ble det seilt tre seilaser i gode forhold, siste seilas i 8–10 m/s.  Bundefjorden fikk tre optimistseilere til VM/EM, skriver han.

Resultater NC 3 Moss:

29er:

1) Thomas Mathisen/ Mads Mathisen (Risør SF)

2) Emil Järudd/ Julius Hallström (KSSS–SWE)

3)Herman Bordal/ Andreas Dyhr Petersen. (Moss SF)

Bic Brett U13:

1) Nils-Henrik Lind. Bergens SF)

Bic Brett U15:

1) Helle Oppedal (Bergens SF)

2) Sofia Fregosi Maaø (KNS)

3) Endre ROndeel (Drøbaksund SF)

Bic Brett U17:

1) Kristian Wendelborg (KNS)

2) Fredrik L. Nilsen (KNS)

3) Jakob Ruud (KNS)

Europajolle

1) Lars Johan Brodtkorp (Horten SF)

2) Kristoffer Rosmo (Bundefjorden SF)

3) Håvard Aker (Tønsberg SF)

Laser 4.7:

1) William Carlsson (GKSS–SWE)

2) Olav Bakke (Moss SF)

Olle Lindbom (GKSS–SWE)

Laser Radial:

1) Alexander Dahl Høgheim (RAN SF)

2) Julia Carlsson (GKSS–SWE)

3) Wilhelm Kark (KSSS–SWE)

Laser Standard:

1) Claes Törnsten (KSSS–SWE)

2) Johannes Petterson (Mora Sägelsellskap–SWE)

3) Håvard Katle Fjon (Stavanger SF)

Optimist A:

1) Mathias Berthet (KNS)

2) Uffe Tomasgaard (Drøbaksund SF)

3) Jesper Moberg (Bundefjorden SF)

Optimist B:

1) Marie Jacobsen Lepperød (Tønsberg SF)

2) Martin Skrolsvik (KNS)

3) Oscar Nøttingnes  Skovly (Askøy SF)

RS Feva:

1) Hedvig Hedström/ Annie Kullberg (Långedrags Sägelsellskap–SWE)

2) Elin Sevedag/ Maja Haga (Långedrags Sägelsellskap–SWE)

3) Henrik Bordal/ Mathias Silnes (Moss SF)

RS:X:

1) Christoffer L Nilsen (KNS)

2) Peder Stiansen (Asker SF)

3)Kaja Mobekk (KNS)

Zoom8:

1) Emilie Homstvedt (Sarpsborg SF)

2) Margrethe Petterson (Modle SF)

3) Johannes Nesheim Dahl (Haugesund SF)

For samtlige resultater klikk her!