Førsteinntrykk: HP 1030 HP1030: HP1030 er en ekte «racer-cruiser» med et stort fartspotensiale. HP lever i i beste velgående Mange har ventet på HP 1030. Nå er den her og svært få vil bli skuffet. Axel Nissen-Lie Axel Nissen-Lie Redaktør SEILmagasinet Publisert 30.07.2020 - 00:00 Sist oppdatert 08.02.2023 - 20:42 Annonse PLUSS-ARTIKKEL - KREVER INNLOGGING Allerede abonnent? Logg inn her For å lese denne saken må du være abonnent Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud: Digitalt månedsabonnement 99,- pr. måned BESTILL HER Digitaltårsabonnement 699,- pr. år BESTILL HER GullabonnementBlad og digital 899,- pr. år – 6 utgaver + Norske Gjestehavner BESTILL HER Allerede abonnent? Logg inn her Gå til Min side sm200909 test fra arkivet test båttester hp hp 1030 regatta regattaseiler tester seilbåt seilbåter og utstyr
ANNONSØRINNHOLD FRA SEILNORGE Oppdag Svalbard med seilbåt Til sommeren skal vi seile i over 2 måneder på vestkysten av Svalbard. Med vår 72 fots ekspedisjonsbåt Goxsheim skal vi navigere inn fjordene og mellom massive isfjell, komme tett på Svalbards natur og dyreliv, og besøke steder fangstmenn overvintret på slutten av 1800-tallet og i begynnelsen av 1900-tallet.
ANNONSØRINNHOLD FRA KNS Sons of Hurricanes har fått knallhard motstand i Fifty Fifty: – Ekstra moro å slå dem Toppbåten «Sons of Hurricanes» deltar alltid for å vinne, og er med på alle de viktigste regattaene. Men i år har det nyetablerte teamet «Fifty Fifty» seilet opp som en beintøff konkurrent, og de har ikke tenkt å la Sons få noen enkel vei til troféene.
ANNONSØRINNNHOLD FRA PANVULK Klart plexiglass på et blunk Svært mange båter har vinduer av plast. Ulempen er at disse blir matte over tid. Viste du at det er enkelt å fikse?
Plus Plus 100 nm i Dufour 470 med elmotor Elektrisk motor i en seilbåt gir mange fordeler, men også noen ulemper. Vi seilte Dufour 470 med elmotor i Ryfylket over tre dager. Testteamet ble begeistret, men prisen kan skremme.
Plus Plus JPK 1050 fortsetter å vinne Den nye båten imponerte under IRC i fjor. Nå høster den gull under ORC også.
Fendertrekkene som vekker oppsikt i havna På Boot i Düsseldorf møtte vi tyske Fender Design, som lager spesialsydde fendertrekk med navn, logo og materialer utviklet for å beskytte gelcoat – og kanskje gjøre nabobåten litt misunnelig.