BERGEN: «Imagine» på 144 fot har valgt norskekysten denne sommeren.

Yachtene ankommer Bergen

En rusletur i Vågen i Bergen viser at nå er yachtene på tur langs kysten i Norge.

Publisert

Ligger en flott seiler på Vågen i Bergen med navnet «Imagine». I henhold til informasjon på nett så er dette en båt på 144 fot / 44 meter lang, bredde på 9,38 meter og et dypgående på 6,25 meter. Hun er designet av Ed Dubois og bygget på New Zealand med skrog og overbygg i aluminium. Båten har en Caterpillar på 872 hestekrefter som gir en marsjfart på 11-12 knop. Rekkevidden er da 3.400 nautiske mil. 

Hun ble bygget i 2010 men gjennomgikk en stor overhaling i 2025. Båten har plass til 8 gjester fordelt på 4 kabiner og har et mannskap på 6. 

«Imagine». er registrert i Valetta på Malta. Den har tidligere lagt ute til salgs for EUR 17.800.000 inklusiv VAT.

 

BESKYTTET: Yachten er godt beskyttet med digre fendere både på land og på båten.
KOMUNIKASJON: Starlink-antenne er satt på styrbord saling, mens det står en eldre satellittantenne på babord.
DEKKSHUS: Yachten har en strømlinjen dekkshus i forkant av cockpiten.

Også motoryachter

Blant båtene i Vågen, finner vi den britiske yachten «VOLPE», som ble bygget i 2024 av Benetti i Italia. Båten er 133 fot lang / 40,8 meter med et dypgående på 2,14 meter. Båten har plass til ti gjester fordelt på fem kabiner og har et mannskap på 9 personer.

Stor grå yacht fortøyd ved kaien foran bygninger langs en byhavn.
ITALIA: VOLPE ble bygget i 2024 av Benetti i Italia.
Stor yacht fortøyd ved en kai i en havn mellom bygninger under grå himmel.
FOT: Volpe er 133 fot lang / 40,8 meter med et dyptgående på 2,14 meter.

.