Færderseilasen

ÅRETS SHORTHANDED-SEILERE 2015: Anne og Arild Heldal ble Årets Shorthanded-seilere i 2015, og Anne topper rankinglisten over kvinnelige shorthanded-seilere før sesongen.

Familien Heldal igjen beste shorthandere

Anne og Arild Heldal var bare ni minutter bak svenske First 40 «Karukera» som var raskeste båt på korrigert til rundt Tristein.

Publisert Sist oppdatert

Skipper Ola Sandell på «Karukera» i klasse R40 endte med 11.05.25 som korrigert tid og var dermed best av alle båtene som rundet Tristeingrunnen. I klasse R45+ bekreftes det nå at «X-en-min», eid av Ronny Lindquist med Dag Usterud og Lars Ingeberg om bord, er vinnere.

Anne og Arild Heldal med «Frøkna» var igjen best av shorthanded-seilerne med knappe ni minutter dårligere tid enn den fullt bemannede vinnerbåten, så det spørs om ikke dette er en vel så sterk prestasjon.

Jentebåten «Lydia» med Hilde Thoresen og Alshey Booth, som lenge hadde en klar ledelse i IF,  måtte gi fra seg førsteplassen mot slutten og ble nummer to i mål. Vinner ble «Sol» Jan Christian Jørgensen som var 1.40 min. foran i  mål.

Expressklassen ble vunnet av «Fristilt», Mathias Friis fra Oslo Seilforening, mens «Sjaman», Jan Kristian Vedeler, Tønsberg vant i First 31.7.