Flott i bakken og på fjorden

Det var henimot perfekte forhold både i Tryvannskleiva og i Bundefjorden da seilsesongen ble åpnet med Musto-Millet ski-yachting i helgen.

Publisert

Musto Millet Sk-Yachting er et solsialt arrangement, neste like mye som sportslig, men det forhindrer ikke seilere i å mobilisere landets beste alpinister til å være med å seile. Det bidrar også til den gode stemningen i bakken, på regattabanen, og ikke minst på festen etterpå, som igår ble holdt i KNS´ klubblokaler på Dronningen.

De beste tidene i slalombakken fredag:

1. Kjetil Andre Aamodt 18,45 Rett Rundt hjørnet

2. Bjarne Solbakken 18,74 Satellite

3. Lars Sunde Løseth 18,93 Storm

4. Lasse Kjus 19,10 Marjalisa

5. Axel Wroll-Evensen 19,11 New Deal

Ski Yachting - sammenlagt

Melges 24

Lasse Kjus´ lag var best i baken med tre løpere blant de ti beste, mens bronselaget fra VM, Eivind Melleby & Co, med noen justeringer, der Petrus Eide var erstattet med Camilla Heje og Anders Stenhagen vant i Bundefjorden.                                                                                                            

1. Baghdad 2, Kristoffer Spone, Cathrine Wroll-Evensen,Trym Telje, Rolf Bjørne, Bjørn Mørland-Pedersen  5 3 - 8  

2. Storm, Peder Jahre, Vibeke Wilhelmsen, Henning Astrup, Lars Sunde Løseth, Marius Falch Orvin    4  4 - 8 

3. Lek,  Geir Dahl Andersen, Heidi Hiorth, Fredrik Steen, Trond Solli-Sæther, Erling Fæste  8  2 - 10  

4. Baghdad 1, Kristian Nergaard, Annikken Murstad, Einar Bøhmer,Lars Bjørge, Sigurd Hekk Paulsen  2  8  - 10  

5. Marjalisa, Lasse Kjus, Pia Rivelsrud, Joakim Nessem, Hans Petter Bruaas, Thomas Oksmo 1 10  - 11  

6. Siste Stein, Eivind Melleby, Camilla Heje, Espen Stokkeland, Anders Stenhagen, Lars H Johannessen  11  1 - 12  

11 MOD

KollenHopp vant i bakken, Tack var best på regattabanen.

1. KollenHopp, Erlend Munkeby, Marie Andersson, Martin Johnsson, Marius Huse, Peder B Sandell  1  4 -  5  

2. Tack, Hans Wang, Anne Nicolaysen, Erik Fokeson, Sven Ellefsen, Dag-Olav Nicolaysen  5  1 - 6                      

3. Ichiban, Leif Kr Weum, Mikkel S Weum, Anders Skajaa, Harald Walle   4  2  -  6   

F-18

1. Hans Ulrik Gruner/Eirik Gravdal 3 1 - 4

2. Hans Chr Grande/Tim Sandberg 2 3 - 5

3. Harald Blom-Bakke/Anders Myhre 2 4 - 6

Tracking tilrettelagt av

Sjekk tracking av Melges 24:

1. seilas

2. seilas

3. seilas