Mini Transat

Frédéric Denis er mannen

Første Mini Transat i mål i Guadeloupe og en klar over-all vinner.

Publisert Sist oppdatert
RASKEST: Frédéric Denis krysset Atlanterhavet på under 13 døgn med en snittfart på over 10 knop alene i sin 22-fots balje.

Davy Beaudart vant første etappe klart, og var en klar favoritt. Han seiler en mini med butt baug som er raskere under de fleste forhold. Etter å ha vunnet starten på andre etappe måtte han bryte på grunn av utstyrsproblemer.

Italienske Michele Zambelli ligger an til sølv, men Luke Berry er bare 2,2 nm bak. Zambelli ble bare 12 i første etappe, mens Berry ble fire. Podiet blir nok fyldt opp av Berry og Axel Tréhin.

Stor spredning

Dominik Lenk ligger sist i Proto-klassen. Han har hele 1121,7 nautiske mil igjen, og kan risikere å bruke en uke til før adkomst. Siste båt i serieklassen har 961 nm igjen.

Spenning i serieklassen

Julien Pulve har igjen tatt ledelsen før Ian Lipinski som vant første etappe. Disse to har seilt side om side det meste av etappen fra Lanzarote, men skilte lag for to dager siden. Pulves valg lengre nord har gitt utelling på 53 nm, men akkurat er Lipinski raskere.  Pulve har 276 nm igjen og vil være i mål i løpet av lørdagen lokal tid.

 

Følg innspurten her

 

MOT MÅL: Rushet av deltagere vil komme i mål på søndag