TOK INNPÅ: Rune Aasberg og Simen Løvgren har meldt seg på i konkurransen om å bli Årets Shorthanded-seilere etter seieren i Shetland Race.
TOK INNPÅ: Rune Aasberg og Simen Løvgren har meldt seg på i konkurransen om å bli Årets Shorthanded-seilere etter seieren i Shetland Race.

Superjevnt i toppen før Bohusracet

Aldri før har det vært så jevnt i kampen om å bli Årets Shorthanded-seiler.

Publisert   Sist oppdatert

Etter at Pantaenius Shetland Race er vel i havn, har det tetnet seg atskillig i konkurransen om å bli Årets Shorthanded-seiler. Fattige tre poeng skiller nå de fire beste seilerne.

Fortsatt er det Thomas Robberstad fra Stavanger som leder og Elling Rishoff fra Asker som er nummer to, men med seieren i Pantaenius Shetland Race har Rune Aasberg, Bundefjorden og Simen Løvgren, Asker rykket opp i ryggen på de to.

Også Børre Søraas-Sæther fra Nesodden, som ble nummer tre i Nordsjø-overfarten sammen med Jan-Helge Furnesvik, Røyken, nærmer seg og er bare 7,4 poeng bak ledende Robberstad.

Neste sjanse er Pantaenius Bohusracet

Hele 27 norske båter stiller til start i Pantaenius Bohusracet som starter fredag 31. juni, og blant de 20 beste på Årets Shorthanded-liste, finner vi tre navn på deltagerlisten: Elling og Øyvind Rishoff – og Svein Arild Hildrum – alle tre fra Asker.

Bohusracet har vekttall 1,5, så her er det mange poeng å hente. Det kan igjen bety at Elling Rishoff vil kunne distansere de han nå ligger jevnt med.

Men det skal seiles først.

1 Thomas Robberstad Stavanger 260,00
2 Elling Rishoff Asker 257,68
3 Rune Aasberg Bundefjorden 257,00
3 Simen Løvgren Asker 257,00
5 Børre Søraas-Sæther Nesodden 252,60
6 Christian Stensholt Frognerkilen 235,10
7 Per Haugen Oppegård 225,00
8 Torkjell Tolo Hardanger 181,50
8 Harald Matland Nordhordland 181,50
10 Håkon Hjorthøy Asker 180,00
11 Olav Mork Bjørnås Nesodden 179,10
12 Marius Løken Røyken 175,00
12 Halvor Schøyen Tønsberg 175,00
12 Rune Tønnesen Bærum 175,00
15 Klas Ekeland Frognerkilen 170,00
16 Sigmund Andre Hertzberg Bærum 160,20
17 Bjørn Rundhovde Nordhordland 160,00
17 Arne Øi Nordhordland 160,00
17 Øyvind Rishoff Asker 160,00
20 Svein Arild Hildrum Asker 155,80