Terminliste over sommerens regattaer

 Her følger oversikten over de viktigste regattaene til sommeren.

Publisert

Mai

12. mai - Oslofjorden Rundt

12 .mai - Flødeseilasen, Lillesand

11.-13. mai - NORC (IMS), Larvik

12.-13. mai - KNS vårregatta

16. mai - Hovdan Skagen Race

19.-20. mai - Rørestrandregattaen, Horten

19.-20. mai - Breidangen Rundt

Juni

2. juni - Jollemaraton Risør

2. juni - Nøtterøy Rundt fra Tønsberg

2. juni - Stråholmen Rundt, Langesund

2. juni - Sydostregattaen fra Sandefjord

2.-7. juni - Oslo Race Week

4.-8. juni Nordisk mesterskap Farr 40

5. juni Klassisk Seilas

8. juni - Færderseilasen

9. juni - Vårregatta, Brevik

16. - 17. juni Savanger Race Weekend

15.-17.juni, - Halten Ocean Race, Trondheim

16.-17. juni - Kogg Cup, Brevik

16. juni - Vestfold Cup for joller, Tønsberg

16.-17. juni -Eskadreseilas Tvedestrand-Lyngør

13.-17. juni - Watski TwoStar, Fredrikstad

16.-17. juni - Hvaler Rundt, Sarpsborg

17. juni - Sparebanken Sørs Vårtrim, Kragerø

16.-17. juni - Midtsommerseilas, Draker, Bundefjorden

19.-21. juni - Sommer-Cup, Tønsberg

20.-25.juni - Bergen-Shetland Race, Bergen/Lerwick

23.-24. juni - jublieumsregatta Færder Seilforening

24. juni - Sparebanken Sør St. Hans regatta, Kragerø

29.-30. juni - Skagerrak Race, Tur/Hav, Brevik

28. juni-1. juli  - Hankø Race Week

30.juni - Vestfjordseilasen, Bodø

Juli

1.juli - North Sea Race, Skudeneshavn/ Banff

6.-8. juli - Sandøysundregatta/KM Færdersnekker

7.-8. juli - Sparebanken Sørs sommerregatta, Kragerø

11.-15.juli - Nordenfjeldske seileruke, Molde

15. juli - Skåtøy Rundt for Kragerøterner

21.-22. juli - Koggmesterskapet, Kragerø

21.-22. juli - Sommerregatta, Færder

28.-29. juli - Galeioddpokalen, Kragerø

28.-29. juli - Torungen Cup LYS, LYS klasser, BB11

28. juli - 3. august - APL Open Soling EM

August

3.-8-august Simrad One Star, Fredrikstad

5. august - Kortbane, jolleragatta, Færder

5.-8. august - SCIRA jubileumsregatta for Sniper, Tønsberg

11. august - Colorseilasen, Sandefjord

9.-11. august - Master NoM for Sniper

10.-12.august Haugesund Race Week

11. august - Jomfrulandspokalen, Kogg og andre, Brevik

11.-18. august - VM for IMS båter på Hankø

11.-12. august Homlungen/KM Tur/Hav, Fredrikstad/Hvaler

17.-19. august - Klassemesterskap  IOD, Tønsberg

17.-19. august - Eskadreseilas Grimstad

18. august - Høstregatta, Færder

18.-19. august Askøy Rundt

18.-19. august Moss Raymarine Race Tur/Hav, Moss

18.-19. august - Vikingknarren, Vestfjorden

18.-19. august - Svennerseilasen, Larvik

18.-19. august - KM Brettseiling

18.-19. august - Aker Brygge Integrert Cup

18. august -  Røyken Hotfoot, jolleregatta

23.-26.august NM i Express, Ran Seilforening

25.-26. august - Asker Optimisten/KM joller

28.-30. august - Sommer-Cup, Tønsberg

1.-2. september - Hollænderseilasen

NM 2007

15.-17. juni Soling Asker

15.-17. juni Knarr Oslo

28.-30. juni Snipe Risør

22.-22. juli Kragerøterne

28.-19. juli Oselvar Austvoll

11.-12. aug BB11 Horten

9.-12. aug 12.5 kvm Ålesund

11.-12. aug Grimstadjolle Grimstad

17.-19. aug Andunge (åpent) Asker

17.-19. aug IF (åpent) Vestfjorden

24.-26. aug Express Ran

24.-26. aug Hobie Larvik

31. aug – 2. sept H-båt Fredrikstad

1.-2. sept Drake KNS

7-9 sept Melges 24 Tønsberg

7-9 sept 11 MOD Tønsberg

14-16 sept IMS Moss

Stor NM

29. juni – 2. juli

E-jolle damer og herrer, Optimist gutter og jenter, Laser, Laser Radial, 2.4 mR, Formula Windsurfing, Zoom8, 29er (klassemesterskap)  Horten

NM Dame

24-26 august Snipe Vestfjorden

Lag NM

29-30 september Optimist, Zoom8, E-jolle Florø

Vignette: Farr 40 holder sitt nordiske mesterskap på Hankø til sommeren.

Les mer om sommerens regattaer i Seilas nr 4 som er i salg 8.mai.