Tre strake til Erikstad i NM starten

Stor NM startet i Horten igår med god seiling av favorittene. Årets Seiler i Norge for 2006, Bjørnar Erikstad tok ikke uventet tre strake seire i 2.4 meter klassen, men han var ikke alene om å vinne alle seilasene på mesterskapets første dag.

Publisert

Ikke mindre enn 332 båter var påmeldt til årets Stor-NM, det femte i rekken. Etter utsettelse på grunn av regn og stor vindkantringer kom arrangøren Horten Seilforening igang med arrangementet og de dyktige arrangørene fikk avviklet tre seilaser på åpningsdagen.

Resultater etter første dag:

E-jolle damer - 29 delt

1. Anette Melsom Myhre, Asker 4-2-2  8 p

2. Marthe Enger Eide, Bærum 6-3-3 12 p

3. Monica Rodal, Moss 7-5-1 13 p

4. Taja Zaikova, Asker 3-1-10 14 p

5. Tone Mathiesen, Kragerø 2-8-5 15 p

6. Mathilde Thorleifsson, KNS 5-4-6 15 p

E-jolle herre -  53 delt

1 Jonathan Schjøtt Staubo, Bergen 1-1-2  4 p

2. Christian Juell, Moss 2-3-1 6

3. Mathias Mollatt, Moss 4-2-7 13 p

4. Kristian Skarseth, Asker 5-5-4 14 p

5. Carl-Erik Berentsen Kullmann, Bærum 6-7-3 16 p

6. Erik B. Kavli, KNS 3-9-5 17 p

Laser Radial Damer 10 delt

1. Helene C. Gjerpen, KNS 1-1-1 3 p

2. Siri Kamfjord, Tønsberg 2-2-2  6 p

3. Natcha Uthaug, Milde 3-3-3 9 p

Laser Radial Herrer 5 delt

1. Mikkel Berger, Drøbaksund 1-1-1 3 p

2. Magnus Greve Lomsdalen, Drøbaksund 2-2-3 7 p

3. Magnus Borgersen, Sandefjord 3-3-2  8 p

Laser  27 delt

1. Stain Tuv, Nesodden 1-1-1 3 p

2. Tim Sandberg, KNS 5-3-2 10 p

3. Jon Anders Quamme, Sandefjord 2-5-5 12 p

4. Mads Jarto, Stavanger 4-7-3 14 p

5. Einar Sunde, Drøbaksund 7-2-7 16 p

6. Håkon Strandenes, Grimstad 3-4-4 21 p

2.4 mR 12 delt

1. Bjørnar Erikstad, Tønsberg 1-1-1 3 p

2 Jostein Stordahl, Sarpsborg 2-2-2 6 p

3. Harald Rolfsnes, Røyken 3-3-3 9 p

29er 14 delt

1. Daniel Hauksson/Svert Denneche, KNS 1-(2)-1-1-1 4 p

2. Aina Rove/Henrik Larsen, Sandefjord 2-1-3-3-(4)  9 p

3. Andreas Sola Fischer/Baard Trondssønn Hübert, Christianssand (6)-4-4-2-2 12 p

4. Sondre Bergem/Marius Gundersen, Sandefjord 5-3-2-4-(7) 14 p

Formula Windsurfing  34 delt

1. Anders Løken, KNS 2-1-1 4 p

2. Per Boström, Sverige 1-2-2  5 p

3. Kristian Olsen, Tromsø 3-3-3  9 p

4. Sondre Krey, Sola 5-5-5 15 p

5. Vidar Bakken, Tromsø 4-4-8 16 p

6. Terje Gangdal, Stord 7-6-7 20 p