Vinden kom – og forsvant i Asker

Årets tredje Norgescup regatta ble avviklet i Asker i helgen under vekslende forhold som ga flere overraskende resultater.

Publisert

Norgescupregattaen i Asker som ble høytidelig åpnet av Norges Idretssforbunds generalsekretær, Inge Andersen, ble en flott mønstring av dagens og morgendagens menn og kvinner i norsk seilsport. Dessverre var ikke forholdene de aller beste og det lyktes ikke arranngøren å gjennomføre det antall seilaser de hadde satt seg fore. Søndag var det for eksempel vind om morgenen, men da solen dukket opp midt på dagen døde den ut.

I Laserklassen viste Mathias Mollatt, Moss nok en gang at han kan hamle opp med Kristian Ruth som dog ikke var helt i toppslag etter en måned med mye sykdom. Unge lovende Herman Tomasgaard var suverén i Laser Radial, foran Natcha Uthaug som igjen slo Cathrine Gjerpen som lenge har vært vårt beste kort i OL klassen.

Optimistjollekalssen hadde mange deltakere, men ingen kunne true Tønsberggutten Håvard Aker som vant samtlge tre seilaser.

Resulater:


Laser
   

1. Mathias Mollatt    Moss  (2.0)    1.0    1.0    1.0    3.0 p                   

2. Kristian Ruth Asker  1.0    2.0    (4.0)    2.0    5.0 p    

3. Nicholas Small  Vestfjorden  3.0    (10.0)    2.0    4.0    9.0 p      

Laser Radial
 

1. Hermann Tomasgaard  Drøbaksund    (1.0)  1.0  1.0  1.0  3.0 p

2. Natcha Uthaug  Milde Båtalg    (3.0)    2.0  3.0  2.0  7.0 p

3. Jon Alexander Hvam  Oppegård    (15.0)  4.0  5.0  3.0  12.0 p 

Laser  4.7

1. August Austefjord    Grimstad   1.0  (2.0)  2.0  1.0  4.0 p 

2. Birgitte Austefjord    Grimstad   (2.0)  1.0  1.0  2.0  4..0 p

29er     

1. Linn Emelie Scâffer + Eline Norum Snerlebakken Moss/Drøbak    1.0    1.0    2.0  4,0 p 


2. Tobias Jarl Tjøm + Anders Hylen Klippenberg    KNS    3.0    4.0    1.0    8.0  p

3. Ane Gundersen + Jan Eirik Sørensen KNS 5.0    3.0    3.0    11.0 p  

RS:X jenter  

1. Maria Aadland Mollestad Bærum  1.0  1.0  1.0  3.0 p



RS:X  gutter  

1. Sebastian Wang-Hansen Tønsberg 1.0  1.0  1.0  3.0 p        

Raceboard 

1. Jan Erik Bråten Drøbak  1.0  2.0  2.0  5.0p

  

Zoom 8, alle klasser  

1. Ann Kristin Tangevold  Moss  (8.0)    1.0    1.0    4.0    6.0  p

2. Jens Henrik Johnsen  Hjellestad  4.0    3.0    (6.0)    1.0    8.0 p

3. Eirik Gramnæs  Nesodden  1.0    7.0    3.0    (8.0)    11.0  p

4. Helene Mjelde Gjerde    Hjellestad  (7.0)    2.0    4.0    7.0    13.0  p

5. David Westervik  RAN (12.0)    5.0    2.0    6.0    13.0  p

6. Pernille Tangevold Moss  5.0    (22.0)    5.0    3.0    13.0 p

Optimist A                                                                     


1. Håvard Aker Tønsberg 1.0    1.0    1.0    3.0  p

2. Henrik Andersen Nesodden 2.0    2.0    2.0    6.0  p

3. Marcus Salterød Tønsberg  3.0    4.0    3.0    10.0 p  

4. Ulrik Backe Vestfjorden  6.0    3.0    4.0    13.0 p 

5. Nathalie Gjertsen Horten  9.0    12.0    10.0    31.0 p  

6. Julie Sydow Mo     Svelvik  8.0    13.0    12.0    33. p 

   

Optimist B
  

1. Torstein Tenstad Horten  2.0    1.0    3.0 p 

2. Pelle G Lund Stavanger  4.0    2.0    6.0 p  

3. Tobias Bostrøm    Åsgårdstrand  3.0    3.0    6.0 p   

4. Mats Skjønhaug    Bundefjorden  1.0    7.0    8.0 p 


5. Halvor Fladsrud Bø    Bundefjorden  10.0    5.0  15.0 p  

6. Emil Book Bratbak    Åsgårdstrand  5.0    11.0  16.0 p