
Disse seilbåtene kommer til Aker Brygge
Torsdag åpner Båter i Sjøen. Der kan du se 20 ulike seilbåter fra 36 til 60 fot.
Alle de store tilbyderne er på plass, men i stede for å vise frem hele produktspekteret, så nøyer de største med å vise frem tre modeller. Det gjør Bavaria, Jeannneau og Dufour. Hanse og Beneteau viser frem to modeller, mens Bali, Fountaine Pajot, Excess, Lagoon, Hallberg-Rassy, Linjett og X-Yachts viser frem en modell.


Nesten verdenspremiere
Det er flere båter som aldri før er blitt vist frem i Norge, og Dufour 48 er en ny modell som svært få utlendinger heller har sett. Dette er en diger og luksuriøs seilbåt til en pris av syv millioner kroner. Enda større er Jeanneau Yacht 60 som har blitt seilt opp til Norge i sommer til en norsk eier som skal bruke den i hjemlige farvann. Det er ikke uvanlig at nordmenn kjøper så store båter, men det er ikke ofte de får en norsk hjemmehavn.



Tre katamaraner
Katamaraner gir mye volum for pengene, og slike båter er i vekst. Etterspørselen har vært så stor at leveringstiden har vært lang. Like ille er det ikke lengre. Nå er ventetiden kuttet betrakting. Lagoon viser frem sin nye 43-foter som hadde verdenspremiere i fjor, Fountaine Pajot viser frem Aura 51, og Excess viser frem sin 11-meter lange katamaran.
Testet av SEILmagasinet
SEILmagasinet har testet en stor del av båtene som er utstilt. Vi har lagt linker til disse testene i listen over utstilte båter. I mange av testene er det også video av båten. Du trenger abonnement for å lese testene. Du kan få fri tillgang til alt på SEILmagasinet i en måned for 99 kroner ved å klikke på denne linken.
En del av båtene du kan se på Aker Brygge ble også vist ut under Sjøen for Alle i Sandvika i mai hvor vi var og lagde videoer. De finner du i bunn av denne saken.
Bavaria C38
Lagoon 43
Dufour 44
Dufour 48
Jeanneau Sun Odyssey 490
Jeanneau Yacht 60
Sjekk også ut vårt testarkiv: Trykk på denne linken.
Se også