Vema gjennom Drøbaksund
Samtlige Færderdeltakere er nå på vei ut fjorden. 12-meteren Vema passerte Oscarsborg ved 17-tiden på kryss.
Færderflåten har drømmeforhold fredag ettermiddag. Solen skinner, og en fin solgangsbris fyller fjorden. Deltagerne krysser nå ut fjorden i maks båtfart.
Turklassen, som startet tidligere på dagen, er allerede gjennom Drøbaksund. Først av båtene som startet klokken 14:10 er 12-meteren "Vema", som passerte forbi Oscarsborg ved 17-tiden.
Det var meldt svake vinder og lite strøm, men i øyeblikket er det altså en fin bris og strømmen setter innover i Drøbaksundet.
Håkon Ingvaldsen seiler i turklassen med sin "Vitesse", og var gjennom Drøbaksund ved 16-tiden., og meldte da om god plassering helt fremme i feltet.



.