50 foteren «Paraadise» klarte seg bra i stormkastene
50 foteren «Paraadise» klarte seg bra i stormkastene

Kun 35 båter fullførte Skagen Race 2022

Årets seilas hadde mye til felles med stormseilasen i 2019. Heldigvis var det heller ikke denne gang alvorlige uhell.

Publisert

Med siste båt i mål i morgentimene i dag er fasiten at av alle startende og påmeldte båter fullførte kun 35 båter. Regattasjefen Christian Gundersen blir ukens lørdagsgjest og deler arrangørens erfaringer.

Resultatlisten:

Doublehanded 1

1 NOR-13573 AMARONE Fredrik Thorsen/Arne Andersen Sarpsborg Elan 340, 25:01:59

2 NOR-11643 SPIRALIS Sven Olav Olvin/Roar Nygaard Bundefjorden Hanse 370, 25:35:39

Doublehanded 2

1 NOR-15788 OFF COURSE Marius Løken/Truls Haug Røyken Dehler 44, 21:41:50

2 NOR-14760 ILLUMINATI Håkon og Christian Hjorthøy Asker Grand Soleil 43B, 21:59:38

3 NOR-15036 CAREEN Nikolai Halle/Andreas Jansen Asker Elan 400s, 23:23:55

4 NOR-15628 WILDA Kristian Jerpetjøn/Kåre Bjørk Nesodden SO 409 Performance 24:02:53

5 NOR-17 444WILD ONE Knut Berg-Jacobsen/Espen Guttormsen KNS Pogo 12.50 24:10:56

NOR Rating 1

1 NOR-16030SPIRIT Claes Eliasson Asker BAVARIA C38 21:55:02

2 NOR-12488 LETHE Øyvind Knudsen Moss First 34.7, 22:22:54

3 NOR -11405 TEMPO Rune Pedersen Vågsbygd First 36,7, 22:47:49

4 NOR-15871 SNøLøS Ragnar Øyno Jensen Bundefjorden Hanse 370 23:39:56

5 NOR-11044MANI Rolf Johan Vossgård Os Bavaria 38 Match, 26:57:17

NOR Rating 2

1 NOR-33002 PRETTY FAST Lars-Fredrik Moe-Helgesen Drøbaksund Sun Fast 3300 22:27:39

2 NOR-10140 DILLArne Hammersland Bærum Seilforenin )IMX-40 22:44:57

3 NOR-14951 ARCKAOS Kjell Petter Bruun KNS Arcona 410 22:58:09

4 NOR-13924 SJIRAFF Yngve Lindvig KNS Hanse 430 23:01:36

5 NOR-12111 CEBINA Eirik Bjargo Bærum Grand Soleil 23:50:07

6 NOR-12538 MASITO Eivind Bakke Bundefjorden Hanse 25:15:02

7 NOR-10804 SILENT SEA ELBåDEN BENGT DE Vylder Vågsbygd First 47,7 39 41:50:23

NOR Rating 3

1 NOR-11189 PIXELINE Henning Hansen Drammen X-442 MK-1, 21:26:48

2 NOR-11444 SAFIR Kristian Hersløv KNS Dufour 44, 21:46:45

3 NOR-13639 QUADRIGA Dag Svendsen Brevik First 40, 22:02:46

4 NOR-11735 TRIMAR 2 Martin Borg Bærum Bavaria 42 Match, 23:02:27

5 NOR-10947 EASYGOING Mikkel Vislie Bærum X-46, 23:05:50

6 NOR-12550 PARADISE Kjell Arnesen KNS First50 23:30:29

7 NOR-10076 VAGABOND Christian Hansson Bærum Sweden Yachts 45, 23:43:34

8 NOR-14444WILL Rolf eero Dyrnes KNS RS46DS, 25:44:51

9 NOR-9050 LADY XI Jon Letting KNS X-512, 27:47:00

Singlehanded

1 NOR-4658 LADY STARDUST Mikael Khei Moss Albin Nova 32, 29:13:25

Tur & Hav

1 NOR-13686 MAGICUS Otto Rustand Holmestrand )Jeanneau Sun Odyssey 42i performance 26:44:12

Tur Glede

1 NOR-14726 CARISMA III Øyvind Bjørnås KNS Bavaria 46 Cruiser 22:11:00

2 NOR-11450 MOYENNE Jan Th. Rønning Soon Dufour 385 GL 23:05:30

3 NOR-7901 COCO Trygve Gustavsen Arendals Baltic 52 24:00:14

NOR Rating u/spinnaker

1 NOR-15731 ENDERPEARL Kenneth Bjørklund Holmestrand CNB 76 20:35:16

2 NOR-14903 SEILEREN Harald Usterud Oppegård Salona 38, 23:33:34