Eneren fra Myren
Caroline Rosmos stolteste øyeblikk til nå var da hun steg opp på seierspallens andre trinn under VM for juniorer i Irland i sommer.
Seiling versus svømming
Det med seiling begynte tidlig for Caroline. Da hennes to år eldre bror, Kristoffer, ble tatt med til KNS for å lære å seile som 8-åring, måtte Caroline være med.
– Jeg var den eneste som ikke kunne lese og jeg forstod ingen ting. Dessuten var det skummelt. Jeg måtte gå på nybegynnerkurset på nytt da vi flyttet over til Bundefjorden året etter. Interessen var ikke helt der, men jeg måtte være med storebror. Pappa pushet litt på med trening og regattaer, og det var først da jeg ble 10–11 år at jeg syntes det ble så moro at jeg selv virkelig ville seile. Det ble gøy da resultatene kom; da jeg vant min første B-regatta, sier hun.
Gullabonnement
Blad og digital
795,-
pr. år – 6 utgaver + Norske Gjestehavner
BESTILL HER