Volvo Ocean Race 20082009
Endringer på E3 Melleby ble pappa i natt
I morgen starter VOR fra Galway, Irland. Uten Eivind Melleby – i natt fødte Karianne Melleby en sønn.
– Jeg fikk en sønn i natt, forteller Eivind Melleby til SEILmagasinet.
– Selv om fødselen kom fem dager for tidlig , var det avtalt at jeg ikke skulle seile denne etappen, fortsetter han.
– Men jeg er med igjen fra Marstrand, forsikrer han.
BRA LAG. Om mulighetene til ERICSSON NORDIC på etappen til Marstander Melleby delt positiv.
– Vi har et veldig bra lag og en svært rask båt. På den siste etappen gikk det veldig fort, helt til vi traff en hval, sier han.
– Men, vi får se nå. På denne etappen blir det mye nærkamp og det har vist seg at vi er best først når det blåser litt. Det blir spennende å følge med, sier den nybakte tobarnsfaren.
Volvo Ocean Race starter igjen i morgen klokka 1345 GMT. Da er målet Marstrand.
Mannskapslister etappen Galway–Marstrand:
DELTA LLOYD
1. Roberto Bermúdez De Castro/ESP – skipper
2. Wouter Verbraak/NED – navigatør
3. Sander Pluijm/NED – mediamann
4. Stuart Wilson/NZL – vaktkaptein
5. Nick Bice/AUS – vaktkaptein
6. Andre Fonseca/BRA – rormann
7. Ben Costello/NZL – rormann
8. Ed Van Lierde/NED – trimmer
9. David Pella/ESP – trimmer
10. Gerd-Jan Poortman/NED – baugmann
11. Morgan White/AUS - baugmann
Ingen endringer
ERICSSON 4
1. Torben Grael/BRA - skipper
2. Jules Salter/GBR - navigatør
3. Guy Salter/GBR - mediamann
4. Brad Jackson/NZL – vaktkaptein
5. Stu Bannatyne/NZL – vaktkaptein
6. Dave Endean/NZL - cockpit
7. Horacio Carabelli/BRA - trimmer
8. Tony Mutter/NZL - trimmer
9. Joao Signorini/BRA - trimmer
10. Ryan Godfrey/AUS - baugmann
11. Phil Jameson/NZL – baugmann
Ingen endringer
ERICSSON 3
1. Magnus Olsson/SWE – skipper
2. Aksel Magdahl/NOR - navigatør
3. Gustav Morin/SWE mediamann
4. Thomas Johanson/FIN – rormann/trimmer
5. Richard Mason/NZL - vaktkaptein
6. Martin Strömberg/SWE – trimmer
7. Jens Dolmer/DEN - cockpit
8. Anders Dahlsjö/SWE - baugmann
9. Martin Krite/SWE - baugmann
10. Magnus Woxén/SWE – trimmer
11. Arve Roaas/NOR – trimmer/rormann
På: Magnus Woxén/SWE – trimmer
Av: Eivind Melleby/NOR - rormann
GREEN DRAGON
1. Ian Walker/GBR - skipper
2. Ian Moore/IRL – navigatør
3. Huang Jian CHN – mediamann
4. Neal McDonald/GBR – vaktkaptein
5. Damian Foxall/IRL – vaktkaptein
6. Anthony Merrington/AUS – rormann/trimmer
7. Phil Harmer/AUS – rormann/trimmer
8. Andrew Mclean/NZL – cockpit/trimmer
9. Justin Slattery/IRL – baugmann
10. Freddy Shanks/GBR – baugmann
11. James Carroll/IRL - trimmer
På:
James Carroll IRL – trimmer
Huang Jian CHN – mediamann
Av:
Guo Chuan/CHN - mediamann
Ian Budgen/GBR - rormann
PUMA
1. Ken Read/USA - skipper
2. Andrew Cape/AUS - navigatør
3. Rick Deppe/GBR mediamann
4. Erle Williams/NZL – vaktkaptein
5. Robert Greenhalgh/GBR – vaktkaptein
6. Robert Salthouse/NZL – rormann/trimmer
7. Justin Ferris/NZL – rormann/trimmer
8. Shannon Falcone/ANT – baugmann/pitman
9. Casey Smith/AUS – baugmann/rormann
10. Michael Müller/GER – rormann/baugmann
11. Craig Satterthwaite NZL – trimmer/rormann
Ingen endringer
TELEFÓNICA BLUE
1. Bouwe Bekking/NED - skipper
2. Tom Addis/AUS – navigatør
3. Gabriele Olivo/ITA – mediamann
4. Iker Martinez/ESP - helmsman
5. Jonathan Swain/RSA – vaktkaptein
6. Jordi Calafat ESP – rormann
7. Xabier Fernandez/ESP - trimmer
8. Pablo Arrarte/ESP Spanish - trimmer
9. Laurent Pages/FRA – rormann
10. Daryl Wislang/NZL - baugmann
11. Pepe Ribes/ESP - baugmann
Ingen endringer
TELEFÓNICA BLACK
1. Fernando Echávarri/ESP – skipper
2. Roger Nilson/SWE – navigatør
3. Anton Paz/ESP – mediamann
4. Antonio (Ñeti) Cuervas-Mons/ESP – baugmann
5. Gonzalo Araujo/ESP – vaktkaptein
6. Jaime Arbones/ESP – vaktkaptein
7. Pablo Iglesias/ESP – rormann
8. Javier de la Plaza/ESP – rormann
9. David Vera/ESP - trimmer
10. Maciel Cicchetti/ARG – trimmer
11. Michael Pammenter/RSA - baugmann
Ingen endringer