Melleby tilbake til neste etappe

Etter to dårlige etapper for Ericsson 3 er Eivind Melleby tilbake og kan løfte laget til sluttspurten i Volvo Ocean Race

Publisert

Eivind Melleby har avstårr den siste etappen fra Galway til Marstrand grunnet lykkelige omstendigheter i familien. Fru Karianne klarte å time barnefødselsen akkurat slit at den skjedde på det korte tidsrommet da Eivind var hjemme, slik at han nå er klar igjen til å ta fatt på de to siste etappene i Volvo Ocean Race.

Forhåpentig vil Melleby kunne bibringe en ny spirit i laget etter at humøret og slitasjen naturlig nok er på bristepunktet etter to svake etapper der Ericsson 3 måtte se alle konkurrentene foran på begge. Det kan med andre ord bare gå én vei på de siste etappene, og det er oppover.

Etappen Marstrand-Stocholm starter imorgen og er ventet å ta to døgn. Siste etappe til St. Petersburg starter 25. juni.

Mannskapsliste, eteppe 9: Marstrand - Stockholm

DELTA LLOYD

1. Roberto Bermúdez De Castro/ESP – skipper

2. Wouter Verbraak/NED – navigator

3. Sander Pluijm/NED – media crew member

4. Stuart Wilson/NZL – watch captain

5. Nick Bice/AUS – watch captain

6. Andre Fonseca/BRA – helmsman

7. Ben Costello/NZL – helmsman

8. Ed Van Lierde/NED – trimmer

9. David Pella/ESP – trimmer

10. Gerd-Jan Poortman/NED – bowman

11. Morgan White/AUS - bowman

No changes

ERICSSON 4

1. Torben Grael/BRA - skipper

2. Jules Salter/GBR - navigator

3. Guy Salter/GBR - MCM

4. Brad Jackson/NZL – watch captain

5. Stu Bannatyne/NZL – watch captain

6. Dave Endean/NZL - pitman 

7. Horacio Carabelli/BRA - trimmer 

8. Tony Mutter/NZL - trimmer

9. Joao Signorini/BRA - trimmer

10. Ryan Godfrey/AUS - bowman

11. Phil Jameson/NZL – bowman

No changes

ERICSSON 3

1. Magnus Olsson/SWE – skipper

2. Aksel Magdahl/NOR - navigator

3. Gustav Morin/SWE MCM

4. Thomas Johanson/FIN – helmsman/trimmer

5. Eivind Melleby/NOR - helmsman

6. Richard Mason/NZL - watch captain

7. Martin Strömberg/SWE – trimmer

8. Jens Dolmer/DEN - pitman

9. Anders Dahlsjö/SWE - bowman 

10. Martin Krite/SWE - bowman 

11. Arve Roaas/NOR – trimmer/helmsman

On:  Eivind Melleby/NOR - helmsman

Off:  Magnus Woxén/SWE –helmsman/trimmer

GREEN DRAGON

1. Ian Walker/GBR - skipper 

2. Ian Moore/IRL – navigator

3. Guo Chuan/CHN - MCM

4. Neal McDonald/GBR – watch captain

5. Damian Foxall/IRL – watch captain

6. Anthony Merrington/AUS – helmsman/trimmer

7. Phil Harmer/AUS – helmsman/trimmer

8. Andrew Mclean/NZL – pitman/trimmer

9. Justin Slattery/IRL – bowman

10. Freddy Shanks/GBR – bowman

11. James Carroll/IRL - trimmer

On:  Guo Chuan/CHN - MCM

Off: Huang Jian CHN – MCM

      

PUMA

1. Ken Read/USA - skipper

2. Andrew Cape/AUS - navigator

3. Rick Deppe/GBR MCM

4. Erle Williams/NZL – watch captain

5. Robert Greenhalgh/GBR – watch captain

6. Robert Salthouse/NZL – helmsman/trimmer

7. Justin Ferris/NZL – helmsman/trimmer

8. Shannon Falcone/ANT – bowman/pitman

9. Casey Smith/AUS – bowman/helmsman

10. Michael Müller/GER – helmsman/bowman

11. Craig Satterthwaite NZL – trimmer/driver

No changes

TELEFÓNICA BLUE

1. Bouwe  Bekking/NED - skipper  

2. Simon Fisher/GBR - navigator

3. Gabriele Olivo/ITA – MCM

4. Iker Martinez/ESP - helmsman

5. Jonathan Swain/RSA – watch captain

6. Jordi Calafat ESP – helmsman

7. Xabier Fernandez/ESP - trimmer

8. Pablo Arrarte/ESP Spanish - trimmer

9. Laurent Pages/FRA – helmsman

10. Daryl Wislang/NZL - bowman

11. Pepe Ribes/ESP - bowman

On: Simon Fisher/GBR – navigator

Off: Tom Addis/AUS - navigator

TELEFÓNICA BLACK

1. Fernando Echávarri/ESP – skipper

2. Roger Nilson/SWE – navigator

3. Anton Paz/ESP – MCM

4. Antonio (Ñeti) Cuervas-Mons/ESP – bowman

5. Gonzalo Araujo/ESP – watch captain

6. Jaime Arbones/ESP – watch captain

7. Pablo Iglesias/ESP – helmsman

8. Javier de la Plaza/ESP – helmsman

9. David Vera/ESP -  trimmer

10. Maciel Cicchetti/ARG – trimmer

11. Michael Pammenter/RSA - bowman