NM avslutning i sommervær

Jotun Stor NM ble avsluttet i Brevik i helgen i det flotteste sommervær. Også det sportslige var på plass.

Publisert

90-års jubilanten Brevik Seilforening gjorde en kjempejobb med arrangementet av Stor-NM som ble avsluttet i Frier- og Eidangerfjorden i går ettermiddag.  Det var lite vind under mesterskapt, men heldigvis nokl til å gjennomføre regattaen på forsvarlig måte. Gårsdagens svake vind fra nordøst holdt seg til siste slutt. Da hadde de fleste klassene også gjort unna sine medaljefinaler.

Resultater:

2.4 meter

1. Harald Rolfsnes    Røyken seilforening    15.0

2. Jostein Stordahl    Sarpsborg Seilforening     28.0

3. Ole Eide    KNS    28.0

Laser Radial herrer

1. Mikkel Berger    Drøbaksund Seilforening      7.0

2. Petter Mollerup    Asker Seilforening     17.0

3. Magnus Borgersen    Sandefjord seilforening    17.0

Laser Radal Damer

1. Anette Melsom Myhre    Asker Seilforening    8.0

2. Natcha Uthaug    Milde Båtlag    12.0

3. Kristine Dahl    Sandefjord Seilforening    19.0

Laser Standard Herrer

1. Mathias Mollatt    Moss Seilforening      11.0

2. Jon Anders Quamme    Sandefjord seilforening    18.0

3. Tim Sandberg    KNS      20.0

E-jolle Damer

1. Katrine Johansen    Svelvik Seilforening     12.0

2. Maren Clausen    Nesodden Seilforening     32.0

3. Tine Simensen Oldereid    Bærum Seilforening     32.0

4. Ina Berentsen Kullmann    Bærum Seilforening     34.0

5. Karianne Fonn Jårvik    Bergen Seilforening     36.0

6. Kristine Strandenes    Grimstad Seilforening     38.0

E-jolle Herrer

1. Håkon Vestby    Drøbak Seilforening     30.0

2. Lars-Jørgen Berge Larssen    Horten Seilforening     31.0

3. Maxime Brackman    Bergen Seilforening     34.0

4. Kristian Hammarstrøm    Drøbak Seilforening     36.0

5. Tord Båsen Grenness    Horten Seilforening     41.0

6. Martin Højgaard Molden    Bergen Seilforening     43.0

Brett BIC techno

1. Eirik Oxholm    Larvik seilforening   9.0

Brett RaceBoard

1. Vegard Johan Eimind    Arendal Seilforening     11.0

2. Sebastian Wang-Hansen    Tønsberg Seilforening     20.0

3. Jens Monn Hopstock    Arendal Seilforening    22.0

Optimistjoller jenter:

1. Line Flem Høst    KNS     26.0

2. Johanne Gurvin Skaaland    Bergen Seilforening     31.0

3. Amalie Grytdal    Hjellestad Seilforening     (22.0)    33.0

4. Amanda J.DiBiagio    Bundefjorden Seilforening     34.0

5. Ingrid Kathrine Godaker    Tønsberg Seilforening      43.0

6. Karianne Hammarstrøm    Drøbak Seilforening      46.0

Optimistjoller gutter:

1. Harald Fæste    Drøbak Seilforening     35.0

2. Hermann Tomasgaard    Drøbak Seilforening     40.0

3. Peder Møyner Lund    Vestfjordens Seilforening     43.0

4. Gotfred Andenes    Hjellestad Seilforening     53.0

5. Douglas Campbell    Royal Perth Yacht Club    61.0

6. Ole Grytdal Morken    Ålesund Seilforening    65.0

Zoom 8 jenter:

1. Eline Norum Snerlebakken    Moss Seilforening     16.0

2. Ingrid Kvåle Nordaas    Hjellestad Seilforening     20.0

3. Linn Emelie Schäffer    Drøbaksund seilforeining     20.0

4. Helene Mjelde Gjerde    Hjellestad Seilforening     26.0

5. Tiril Bue    Asker Seilforening     26.0

6. Nina Melsom Kristensen    Asker Seilforening     29.0

Zoom 8 gutter:

1. Mathias Kvitrud Haugstad    Asker Seilforening    14.0

2. Jon Alexander Hvam    Oppegård Seilforening    18.0

3. Tore L. Føyen    Stord Seilforening     28.0

4. Jens Henrik Johnsen    Hjellestad Seilforening     29.0

5. Håvard Toft Larsen    Lillesand Seilforening     43.0

6. Eirik Gramnæs    Nesodden Seilforening     46.0

49er:

1. Helene Næss    Ane Gundersen    KNS     18.0

2. Anders Hylen Klippenberg    Kristin Nyland    KNS     42.0

3. Mari Sveen    Tilla Thorleifsson    KNS/Soon    57.0

4. Karine Holden Feragen    Julie Granlund    Arendal/Kragerø seilforening    57.0

5.  Andreas Sola Fischer    Baard Trondssønn Hübert    Christiandsands Seilforening    64.0

6.  Karoline Palmer    Benedicte Heide    KNS    70.0